Uudis

Pakiuputus: automaate täidetakse mitu korda päevas, appi on võetud klienditeenindajad

Omniva pakiautomaat veebruaris.Shutterstock

Eriolukord ja e-kaubanduse tellimuste mahu suurenemine on paisutanud mahud nii suureks, et need on võrreldavad jõuluajaga. Et uputust ei tekiks, on tähtis minna pakkidele järgi võimalikult kiiresti.

SmartPOSTi võrgustikku haldava Itella Estonia pakiteenuste direktor Rauno Parras nentis, et alates eriolukorra väljakuulutamisest on tõusnud pakiautomaatidesse või kulleriga koju tellitud kaupade osakaal märkimisväärselt.

“Lähinädalatel, mil ka kaubanduskeskused on jätkuvalt suletud ja poodides liikumispiirangud, on oodata samuti tellimuste suurenemist. Praegused tarnemahud on võrreldavad jõuluperioodiga, mis on meie jaoks tipphooaeg,” rääkis Parras.

Kulleripargid ning pakiterminalivõrgustikud on sellise mahu teenindamiseks ka vastavad. Itella kullerid töötavad täisvõimsusel ning enamik pakiautomaate täidetakse ja tühjendatakse päeva jooksul vähemalt kolm korda, kinnitas ta.

Automaatides uputab

Viimastel nädalatel on Itella aga täheldanud, et osades pakiautomaatides on aeglustunud pakkidel järel käimine, mis tekitab pakiuputuse teatud pakiautomaatidesse üle Eesti.

Suurima pakimahuga automaatide juures on Itella kasutusele võtnud ka klienditeenindajate teenuseid, et tagada suurem automaatide läbilaskevõime.

Näiteks avanes eelmisel nädalal Smartposti Arsenali keskuse pakiautomaadi juures selline pilt:

Foto: Siim Saidla / Geenius Meedia

Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv nentis samuti, et pakiautomaatidesse minavate pakkide arv on võrreldes tavapärasega kasvanud ligikaudu poole võrra ning koormus automaatides on võrreldav jõuluaegse olukorraga.

Kui Omniva märkab, et automaat ei tule pakimahuga toime, siis korraldatakse seal lisatäitmisi ja -tühjendamisi, et automaat oleks uute pakkidega pidevalt täidetud, sageli isegi 4-5 korda päevas. “Järgmisel päeval on ülekoormus jällegi teise automaadi juures, millele samamoodi reageerime,” rääkis Kaiv.

Seoses erakordselt suurte mahtudega pakiautomaatides ja postkontorites plaanib Omniva sel nädalal Tallinnas avada ka täiendavad pakiväljastuspunktid, mis asuvad juba populaarsete pakiautomaatide ja postkontorite läheduses.

Tasub kiirelt järgi minna

Teenuse kättesaadavuse ja toimivuse osas on oluline, et saaja läheks oma pakile järele võimalikult kiiresti, rõhutas Parras. “Seetõttu palume kõikidel klientidel pakkidele võimalikult ruttu järele minna, et kõik ajakriitilised pakid jõuaksid tellijateni õigeaegselt. Mida kiiremini oma pakile järele minnakse, seda kiiremini saame panna vabanenud kappi järgmise kliendi olulise paki,” rääkis ta.

Oluline on enne saadetiste lähetamist veenduda, et paki saaja saab saadetist vastu võtta. Kui saaja ei saa saadetist vastu võtta, siis saadetis tagastatakse saatjale, kuna saadetiste ladustamise võimalus puudub ning paki hoiuaegade pikendamine automaadis tänases eriolukorras kahjuks võimalik ei ole, ütles Itella Estonia pakiteenuste direktor.

Omniva meediasuhete juht Kaiv rõhutas, et praeguseid tarneaegu silmas pidades tasub samuti arvestada seda, et ka e-poodidel on tööd rohkem ning tellimuste teelepanek võib võtta tavapärasest kauem.

“Seega, enne oma tarneküsimusega Omniva poole pöördumist tuleks veenduda, kas e-pood on selle juba teele pannud,” ütles ta. Kõige paremini aitab aga ülekoormuse olukorras nii klienti kui ka Omnivat see, kui klient on määranud minu.omniva.ee keskkonnas oma eelistatud paki kättesaamise kanalid, ütles ta.

Seal on kliendil võimalik määrata viis eelistust, mis tähendab, et ka juhul, kui ühes pakiautomaadis on ülekoormus, siis saame selle suunata järgmisesse kliendi poolt valitud pakiautomaati, kus on ruumi.

Lisaks saab seal eelistusi määrates ka juba etteruttavalt kõik oma välismaalt postkontoritesse liikuvad saadetised enda poolt valitud pakiautomaatidesse ümber suunata. “See võtab aega paar minutit, aga säästab klienti olukordadest, kus paki kättesaamine võib olla raskendatud,” ütles Kaiv.

Lisaks palub Omniva paki saatmisel või e-poe tellimuse vormistamisel jälgida, et pakile oleks märgitud ka saaja telefoninumber. “Nii saame vajadusel kliendiga ühendust võtta, et ülekoormuse korral pakk teise sobivasse kanalisse toimetada,” rääkis ta.

Kaiv märkis veel, et seoses kaubanduskeskuste sulgemisega on ajutiselt suletud ka suur osa Tallinna postkontoritest. Sealsed pakid suunatakse allesjäänud postkontorisse ja pakiväljastuspunktidesse, kus paraku on koormus suurem. Pakiautomaadid on aga kõik jätkuvalt avatud, mistõttu tasuks kõikide uute tellimuste ja pakisaatmiste puhul eelistada pakiautomaati.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.