Uudis

Pakkide saatmine välismaale ja postkontorisse läheb kallimaks

Pakkide saatmine.Shutterstock

Alates 31. maist 2020 muutuvad universaalse postiteenuse hinnad ja tüüptingimused. Siseriikliku lihtkirja saatmisel tekib kaks erineva kandekiirusega teenust (kiri ja ekspresskiri), postipakkide saatmisel lihtsustub kaaluvahemike arvestus ning ühtlustub maksikirja ja standardpaki teenus.

„Postiteenus on langevatest mahtudest hoolimata Eesti rahvale oluline ning oluline on selle jätkuvuse tagamine,“ ütles Eesti Posti juhatuse esimees Ansi Arumeel. „Universaalse postiteenuse hinnamuudatuse eesmärk on kindlustada esmatasandi postitöötajate palgatõus ning tagada postiteenuste jätkusuutlikkus ja kvaliteet.“

Mis puudutab kirjade saatmise hinnatõusu, siis sellest kirjutasime juba siin, kuid lisaks sellele kerkib ka pakkide saatmise hind.

Universaalse postiteenuse hinnamuudatus puudutab riigisisese ja rahvusvahelise standardpaki teenust ning ei puuduta pakiautomaadi ega kullerteenuse tasusid.

Omniva toob oma kodulehel näite, et postkontorist postkontorisse 1-2-kilose paki saatmine maksab alates 31.maist 5,56 eurot (varem 4,08 eurot), 19-20 kilose paki saatmine 11,50 eurot (varem 8,40 eurot).

Rahvusvahelise standardpakkide puhul on ühtlustatud tähtmaksikirja ja standardpaki teenused: kuni ühekilostel standardpakkidel on sarnaselt maksikirjale kolm kaaluvahemikku ja kaaluvahemikus 0-2kg kehtib sama hind kui tähtmaksikirjal.

Näiteks maksab nii Soome saadetav standardpakk kui tähtmaksikiri kaaluga kuni 0,25kg 31.maist 7,50 eurot (varem tähtmaksikiri 5,50 eurot, standardpakk 16,88 eurot).

Lihtsustamaks rahvusvaheliste standardpakkide hinnakirja postiteenuse kasutaja jaoks, kehtib rahvusvahelistele postipakkidele kaaluga 2–20 kg neli kaaluvahemikku.

Maksikirja tasuga ühtlustamise ning raskemate pakkide kaalukategooriate liitmisel osade kaalukategooriate tasud osadesse riikidesse saatmisel ka langevad.

31. maist rakenduvat hinnakirja saad näha siit. Kui tahad võrrelda, siis praegust hinnakirja vaata siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.