Uudis

Palgamaksjate edetabel: kus saab Tartumaal 4500-eurost kuupalka?

Tartu kaarsild.Foto: Scanpix

Maksu- ja tolliameti andmete kohaselt on Tartumaa parim palgamaksja ZeroTurnaround AS, mis on viimase nelja kvartali jooksul töötajatele väga korraliku tasu maksnud.

Ettevõttes on ametis enam kui 60 inimest ning ühe töötaja kohta on seal igakuiselt tööjõumakse tasutud umbes 2500 eurot, see tähendab, et keskmine brutokuupalk firmas on 4500 eurot.

ZeroTurnaround on rajatud 10 aastat tagasi ning 2017. aastal müüs firma senine juht ja omanik Jevgeni Kabanov äri USA tarkvarafirmale Rogue Wave Software. Ettevõte ehitab tööriistu Java-keelt kasutavatele programmeerijatele.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Hea palgaga ei saa kelkida aga ainult IT-firmad. Lemeks AS on viimase nelja kvartali andmete põhjal igakuiselt ühe töötaja kohta riigikassat rõõmustanud 2200 euro tööjõumaksudega, mis tähendab, et keskmine palk ettevõttes on 4000 eurot.

AS Lemeks asutati 1993. aastal ning esialgu oli tegemist metsavarumisettevõttega. Täna on tegemist suuremat sorti tööstusega, mis tegeleb puidutöötlemise ja metsavarumise valdkonnas ja ka põllumajanduses. Ühtekokku on firmal 32 tütar- ja sidusettevõtet ning neis kõigis on tööl enam kui 800 inimest. Kõigil neil ilmselt palgaga nii hästi läinud ei ole, kui emafirma 24 töötajal.

Enam kui 3000 euro suurust brutopalka maksavad igal kuul ka Plumbr OÜ ja Tartu Näitused AS.

Edetabelisse pääsesid vaid ettevõtted, kus on palgal vähemalt 10 inimest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.