Palgatõusu surve on tugev: kaks ettevõtet tõstsid märkimisväärselt keskmist palka

Keskmiseks bussijuhtide kuupalgaks kujuneb sellega prognooside kohaselt 1500 eurot.Foto: Pixabay

Viimastel päevadel on kaks ettevõtet andnud teada, et tõstavad märkimisväärselt palkasid. GoBus tõstab alates 1. juulist Tartu linnaliinide bussijuhtide palka üle 20%, Circle K tõstab teenindajate palka keskmiselt 9%.

Tartu linnaliinidel sõitvate bussijuhtide minimaalne kuutasu hakkab alates 1. juulist olema 1200 eurot, mis on üle 20% kõrgem Tartu linnavalitsusega hankelepingus kokku lepitud 980 eurosest miinimumpalgast.

Keskmiseks bussijuhtide kuupalgaks kujuneb sellega prognooside kohaselt 1500 eurot.

Palgatõusu tingis Go Busi juhataja Andrei Mändla sõnul vajadus tõsta valdkonna konkurentsivõimet ning soov teha tööle tulek Tartu linnaliinide bussijuhiks atraktiivsemaks.

“Tartu linnavalitsus kuulutas Go Busi hanke võitjaks juba kaks aastat tagasi. Toona kokku lepitud bussijuhtide palgatase on täna selgelt ajale jalgu jäänud. Suurem palk aitab ametisse juurde tuua rohkem häid bussijuhte ning ühtlasi hoida kõrget teeninduskultuuri taset, mis on Go Busi jaoks väga oluline.”

Töötajate nappus on probleem

Juba viiendat aastat järjest tõstab Circle K Eesti AS ettevõtte teenindajate palka keskmiselt 9%, mis on kõrgem kui Eesti keskmise palga tõus.

“Jaekaubandussektoris on töötajate nappuse tõttu jätkuvalt tõusuteel just esmatasandi töötajate palgad, mis tõusevad kiiremini ja rohkem kui nii mõneski teises ärisektoris Eestis,” kommenteeris Circle K Eesti personalidirektor Ursula Altmets.

Palgatõusu järgselt teenib Tallinna ja Harjumaa piirkonna teenindusjaamas müüja-klienditeenindaja sõltuvalt tööstaažist ja töökoormusest kuni 1200 eurot kuus, muudes piirkondades üle Eesti algavad töötasud 900 eurost kuus.

“Circle K viib igal aastal oma ettevõttes läbi palgarevisjoni, mille käigus tagatakse, et kõigi ametikohtade palgad on konkurentsivõimelised ja vastavad turu tasemele. Oleme oma motivatsioonipaketi osas alati väga läbipaistvad olnud ja ühena vähestest tööandjatest näitame oma tööpakkumistes alati ka oodatava töötasu suurust. Juba viiendat aastat järjest tõstame müüja-klienditeenindajate palku keskmiselt 9%, mis on keskmisest palgast kiirem tõus,” lisas Altmets.

Põhipalgale lisaks on kõigil teenindusjaama töötajatel võimalik teenida müügitulemustest lähtuvalt arvestatavat palgalisa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.