Uudis

Palk seadusega töökuulutustes avalikuks? Tööandjate liidu juht: meile ei meeldi arusaamatud regulatsioonid

Arto Aas, Tööandjate Keskliidu juht.Postimees/Scanpix

Eestis on vaid üksikuid tööandjaid, kes juba töökuulutuste juures palga ära märgivad. Enamik laidab mõtte maha põhjusega, et see ei too soovitud tulemusi. Või et muidu kandideerivad inimesed tööle ainult palga pärast. Enamike tööandjate argument seisnebki selles, et palk pole tööotsingutel ainus faktor.

Lätis ja Leedus on seadusega kohustuslik töökuulutuste juures palk avalikustada. Eestis sellist seadust pole. Küsisime Tööandjate Keskliidu juhilt Arto Aasalt, mis arvaks tema mõttest, et selline seadus teha.

“On igati tervitatav, kui tööandjad ise soovivad oma palganumbrid kuulutustes avalikustada, aga kohustuslikku avalikustamisse suhtume siiski eluterve skepsisega,” vastas Aas.

Aas märkis, et peamised põhjused on juba ära toodud ettevõtjate vastustest ning pealegi jääks selline seadus arusaamatuks. “Pole selge, mis probleemi me selle seadusega lahendada tahame. Ettevõtjad hindavad vabadust ja arusaamatud regulatsioonid meile ei meeldi,” ütles ta.

“Kui poliitikud tahavad siiski uusi kohustusi välja mõelda, siis oleks mõistlik alustada avalikust sektorist. Sel juhul saab maksumaksja tõesti parema ülevaate, kuidas tema panust kasutatakse,” soovitas Aas.

“Ja alles siis, kui see eksperiment on ennast õigustanud ja toonud kaasa positiivsed tulemused nii tööandjate kui töövõtjate jaoks, võib kaaluda selle regulatsiooni laiendamist erasektorile,” ütles ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.