Uudis

Pane tähele: 76 000 inimesel on õigus raha saada, aga tuludeklaratsioon esitamata

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde.Foto: Raul Mee

Maksu- ja tolliamet (MTA) kutsub teavitustega ligi 90 000 seni tuludeklaratsiooni mitte esitanud inimest seda tegema, teavitusi hakatakse saatma sel nädalal.

Teavitused saadetakse nii inimestele, kes saavad oma enammakstud tulumaksu tagasi, kui ka neile, kellel on tõenäoliselt kohustus tulumaksu juurde maksta, teatas MTA.

“Meie analüüsi kohaselt on tuludeklaratsioon veel esitamata 76 376 inimesel, kellel võib tekkida õigus riigi käest tagasi saada arvestuslikult 18,7 miljonit eurot enammakstud tulumaksu. Samuti saadame teavituse ka neile 10 417 maksumaksjale, kellel võib tekkida tulumaksu juurde maksmise kohustus summas 3,4 miljonit eurot. Lõplik tulumaksu kohustus selgub aga alles tuludeklaratsiooni esitades, kui on arvesse võetud ka maksusoodustused ja täiendavad tulud,” ütles MTA teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde pressiteate vahendusel.

Kolmapäevase seisuga on tuludeklaratsiooni esitanud 641 839 inimest. Nendest 518 212 saavad tagasi 165,6 miljonit eurot ja 42 777 maksavad juurde 29,4 miljonit eurot. MTA on inimestele praeguseks tagastanud 150,9 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprill.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.