Uudis

Pane tähele: uuel nädalal kukub mitme maksu tasumise tähtaeg

Peagi koidab mitme maksu tasumise tähtaeg.Foto: ARVET MÄGI / VIRUMAA TEATAJA

Järgmisel teisipäeval ehk 1. oktoobril on maamaksu teise osa tähtaeg ning samuti tulu- ja sotsiaalmaksu tasumise tähtaeg neil inimestel, kes 2018. aastal olid registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjana, said kasu vara võõrandamisest või tulu välismaalt.

Maamaksu tuleb nüüd tasuda ligi 77 000 juriidilisel ja füüsilisel isikul summas 25,2 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

Ühtlasi tuleb eelmise aasta tuludeklaratsioonide alusel 1. oktoobriks tasuda rohkem kui 17 000 inimesel juurde 37,9 miljonit eurot tulumaksu. Sotsiaalmaksu peavad juurde maksma üle 9000 inimese summas 8,2 miljonit eurot.

MTA teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde ütles pressiteate vahendusel, et sel aastal suurenes enim ehk lausa 9 miljoni euro võrra välismaal võõrandatud väärtpaberitest saadud tulu.

“Samuti kasvas võrreldes 2017. aastaga oluliselt kasu vara võõrandamisest, kui vara müüki Eestis deklareeriti 2 miljonit eurot rohkem ja vara müüki välismaal 3,9 miljonit eurot rohkem,” lisas ta.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.