Pank avalikustas töötajate palgavahemikud  

SEB personali ja koolituse divisjoni direktor Margit PugalFoto: SEB

SEB avalikustas oma töötajatele nende poolt täidetavate ametikohtade palgavahemikud, suurendades seeläbi avatust ja läbipaistvust. Hiljemalt varasügisel lisatakse palgavahemikud ka SEB töökuulutustele.  

SEB personali ja koolituse divisjoni direktor Margit Pugal selgitas, et SEB peab oluliseks ühtset, õiglast ja läbipaistvat kogutasusüsteemi, millest palgapoliitika on üks osa. „Usume, et palgavahemike avaldamine innustab praeguseid töötajaid ja on atraktiivne tulevastele talentidele. Olemasolevate karjäärivõimaluste ning vajalike kogemuste, oskuste ja kompetentside selge määratlemine edendab ka ettevõttesisest liikumist ja suurendab töötajate pühendumist,“ rääkis Margit Pugal.  

Palgavahemikud on määratletud mitmete andmeallikate alusel ning seotud eelkõige ametikohtade keerukuse ja nendega seotud kompetentside nõudlusega tööturul. Lisaks töötaja varasemale kogemusele, oskustele ja töö keerukusele avaldavad asukohale palgavahemikus mõju eeskätt konkreetsed töötulemused ning ka käitumisviisid ja hoiakud.  

SEB juhatuse esimehe Allan Pariku sõnul annab palgavahemike avaldamine olemasolevatele töötajatele selge arusaama, milline on nende praegune tasu palgavahemikus ja millised on arenguvõimalused. “Teisalt toetab see ka tulevaste töötajate värbamist, sest töötasu on üks olulisemaid näitajaid, mida kandideerimisel vaadatakse. Lisaks võimaldab avatus kõigi osapoolte ootuseid selgemalt juhtida,“ ütles ta.  

Margit Pugal lisas, et palgavahemike avalikustamisele on eelnenud põhjalik eeltöö. “Viimased kolm aastat tegelesime SEB-s ametikohtade keerukuse määramisega ja seda mitte ainult Eestis, vaid kogu Baltikumis. Selle tulemusena saame tagada, et meie üle 600 ametikoha on hinnatud sama metoodika alusel ning võrdselt käsitletud. Panime rõhku ka meie palgavahemike struktuuri täpsustamisele, et see väljendaks turu olukorda võimalikult hästi. Tegemist on järjepideva tööga, sest nii organisatsioon kui palgaturu olukord on pidevas muutumises. Paralleelselt oleme tegelenud teiste tasustamise komponentide kaasajastamise ja töötajate eelistustega vastavusse viimisega. See kõik on loonud tugeva pinna palgavahemike avalikustamisega edasiliikumiseks.” 

Töötajatele nende palgavahemike avalikustamisele järgneb hiljemalt sel varasügisel SEB töökuulutustele palgavahemike lisamine. Hetkel on fookuses olemasolevatele töötajatele täiendava informatsiooni pakkumine palgavahemike kujunemisest.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.