Uudis

Peeter Koppel: nüüd on selge, et tuleb sügav surutis, ehmatusega siit ei pääse

Peeter Koppel.Foto: Kalle Veesaar

SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel nentis tänase turgude paanika ning leviva koroonaviiruse valguses, et surutis tuleb, küsimus on ainult selle kestuses.

“Nüüd on paraku selge – tuleb surutis ja tuleb sügav. Küsimus on kestuses,” kirjutas Koppel Facebookis.

Ta rääkis Geeniusele, et iga kriis on erinev, kuid tänased liikumised turgudel viitavad sellele, et asjalood on halvasti ning lihtsa ehmatusega me siit ei pääse.

“Selge on see, et keskpangad ilmselt võtavad midagi ette – tõenäoliselt koordineeritult. Selge on ka see, et katsetatakse valitsuste poolt ka fiskaalse stimulatsiooniga,” lisas SEB strateeg, viidates, et riigid võivad majandusse raha pumpama hakata.

Probleem on selles, et ega senisest odavam raha – või muud stimulatsioonimeetmed – ei suuda inimeste (majanduslikku) käitumist muuta võrreldavalt hetkel leviva viirusega, nentis Koppel. “Olukord saab paraneda alles siis, kui viiruse teemal negatiivsete uudiste voog lakkab.”

Mis aga Eestist saab, võrrelduna viimase finantskriisiga? Koppel tõdes, et Eesti seis on põhimõtteliselt parem kui toona, 2008. aastal, sest siis mindi kriisi olukorras, kus kodumajapidamised olid võlgu, võlgu ja ainult võlgu.

“Praegu on siiski ka mingeid sääste. Lisaks suure tõenäosusega oleks võimalik (riigil) laenata ka üpris odavalt,” lisas SEB strateeg positiivset nooti.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.