Uudis

Pentus-Rosimannus: valmistume palgatoetust maksma kolme kuu jooksul

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.Foto: Madis Veltman / Postimees Grupp / Scanpix

Majanduse kriisist taastumiseks plaanib valitsus võtta vastu lisaeelarve suurusjärgus 500–700 miljonit eurot, ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus pressikonverentsil.

“Lisaeelarve kriisileevenduspaketi eesmärk on toetada tervishoiusektorit ja pidurdada töökohtade ning sissetulekute kadumist,” ütles minister, kelle sõnul on lisaeelarvest suunatud tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonda.

Pentus-Rosimannuse sõnul on palgatoetus kriisis seni kõige paremini töötanud toetus, mida kinnitavad ka ettevõtjad ise. Ta lisas, et arvestatud on vajadusel kuni kolme kuu palgatoetuse riigieelarvest katmisega.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Otseselt tervishoidu suunatakse üle 100 miljoni euro. Minister tõi välja, et selle eest plaanitakse hüvitada haiglate erakorralisi kriisikulusid ja tpetada reservkapitali taastamist, vaktsineerimise ja testimise korraldamist ning ka koroonaravimi Remdesivir hankimist.

20–25 miljonit eurot on kavas suunata majutus- ja toitlustussektorile ning bussiettevõtetele. Pentus-Rosimannus kinnitas, et väljatöötamisel on ka toetusmeede kriisis kannatanud ettevõtetele loome- ja spordisektoris, kelle põhikulu ei ole palgakulu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.