Uudis

Perearstid saavad 5 miljonit eurot

Perearstidele makstakse vaktsineerimise eest tulemustasuFoto: Canva

Täna otsustati eraldada valitsuse reservist perearstide motiveerimiseks 5 miljonit eurot. Raha makstakse välja tulemustasuna hea töö eest vaktsineerimise edendamisel.

Kogu raha on suunatud perearstidele

Kokku eraldati sotsiaalministeeriumile 5 miljonit eurot, millest 4,7 miljonit suunatakse COVID-19 vastu vaktsineerimise motivatsiooniks ning ülejäänud 300 000 läheb Eesti Perearstide Seltsile. Raha suunatakse perearstidele pensioni teisest sambast lahkujate hüvitise eelarvest.

Tulemustasu maksmise kriteeriumid on välja töötatud sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja Eesti Perearstide Seltsi koostööna.

Tulemustasu jagatakse kõige aktiivsematele

Tulemustasu maksmisel arvestatakse nii arstide üleüldist panust kui ka vaktsineerituse taset nimistus 1. oktoobrist kuni 2021. aasta lõpuni.

Hindamisel võetakse veel arvesse, kas perearst on panustanud rohkem kui vaja. Näiteks kas arst on suunanud teavitustöö kaudu inimesi vaktsineerima, aidanud väljaspool oma nimistut Eesti vaktsineerituse taset tõsta või esinenud avalikult vaktsineerimise vajalikkust selgitavate sõnavõttudega.

Tervishoiutöötajad on praegu ülekoormatud ja nende töö on kulla hinnaga. Tänu eesliini töötajatele hoitakse meie rahva tervist ja panustatakse tervesse tulevikku. Kui sinul on tubli ja töökas perearst, siis täna teda ja tema meeskonda nende panuse eest!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.