Uudis

Petturid üritavad kriisiaja palgahüvitist välja skeemitada. Kasutatakse fiktiivseid töötajaid

Petturid on üritanud maksumaksjalt kätte saada 100 000 eurot.Foto: Shutterstock

Töötukassa andis teada, et kahtlustab rühma inimesi töötasu hüvitise väljapetmise katsetes.

Kahtlustuse järgi on kuritegelik rühmitus erinevate ettevõtete alt proovinud saada korduvalt oma fiktiivsetele tööajatele töötasu hüvitist. Tööle on vormistatud inimesi, kelle andmed on kahtlustuse kohaselt mõnel juhul ka inimeste käest ostetud. 

Töötukassale on laekunud ka vihjeid, kus kirjeldatakse raha lubamist selle eest, et võimaldatakse kasutada oma isikuandmeid töötasu hüvitise taotlemiseks läbi ettevõtte, kus tegelikult konkreetsed inimesed pole töötanud.

Summa, mida on üritatud erinevate taotluste kaudu välja petta, on hinnanguliselt 100 000 eurot. Töötukassa pole raha välja maksnud. Kogutud tõendid sellise tegevuse kohta esitas töötukassa eile pärastlõunal Põhja ringkonnaprokuratuurile. 

Ringkonnaprokurör Heleri Randma ütles Geeniusele, et nad alustasid kuriteoteate pinnalt kriminaalmenetlust, et selgitada, kas Töötukassale esitatud hüvitisi on taotlenud ka ettevõtted, kellel selleks alus puudus või kas on esitatud valeandmeid.

“Kohtusime Töötukassaga juba eriolukorra ajal, et rääkida võimalikest pettustest, mille abil püütakse eriolukorra leevendamiseks välja töötatud abimeetmeid ebaausalt ära kasutada,” rääkis Randma.

Õiguskaitseasutuste jaoks on tema sõnul oluline, et toetused jõuaksid neile, kelle jaoks see on päriselt vajalik. “Paraku näeme oma kogemuse pealt, et igasuguste toetuste jagamisega esineb oht, et toetusi üritatakse ka välja petta. Tänaseks ongi taolise kahtluse uurimiseks esimene kriminaalmenetlus alustatud,” märkis ringkonnaprokurör.

Kokku on tänase seisuga töötukassa töötasu hüvitist välja makstud ligi 229 miljonit eurot.  Hüvitist on saanud 136 000 inimest. Kõik taotlused läbivad ka järelkontrolli.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.