Uudis

Piirangud pikenesid: veel kuu aega ei saa baaris öösel alkoholi osta

Läti ja Eesti alkohol.Shutterstock

Valitsus otsustas täna pikendada üleriigilise öise alkoholimüügi keeldu ühe kuu võrra, 24. novembrini.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on koroonaviiruse levik kehtivate piirangute abiga küll stabiliseerumas, kuid siiski pole oht möödas. Seetõttu peab valitsus põhjendatuks öise alkoholimüügi piiranguga jätkata.

Samuti peab valitsus tema sõnul oluliseks tugevdada järelevalvet, mida kohalikud omavalitsused ja teised kaasatud asutused piirangu täitmise üle teevad.

Peaminister lisas, et kui piirangust kõrvalehoidmine jätkub, siis on valitsus sunnitud kaaluma alkoholi müüvatele toitlustus- ja meelelahutusasutustele täiendavate piirangute seadmist.

“Kuigi piirangust hoiavad kõrvale üksikud ettevõtjad, võib nende tegevusest tulenev mõju viiruse levikule ning teistele, seaduskuulekatele ettevõtjatele olla märkimisväärne,” lausus ta.

On teada, et mitu baari on kehtestanud näiteks korgimaksu – saad pärast keskööd sisse oma joogiga, kui baarile väikest lõivu maksad. Teised kohad aga müüvad inimestele hulgaliselt alkoholi enne keskööd ette ära.

Mida piirang tähendab?

Üleriigiline alkoholimüügi piirang hakkas Eestis kehtima 25. septembril. Nüüd pikendas valitsus selle kehtivust kuu aja võrra, 24. novembrini.

Uuesti hindab valitsus piirangu vajadust vähemalt 10 päeva enne selle kehtivuse lõppu.

Piirang tähendab, et kella 00.00-st kuni 10.00-ni on alkoholimüük keelatud kõigis kohtades, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks, näiteks restoranides, baarides ja ööklubides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.