Uudis

Pikkade järjekordade tõttu saab tulusid deklareerida ka pärast 1. aprilli

Kui sajad tuhanded inimesed esitasid deklaratsiooni mõne päeva jooksul elektrooniliselt, siis Maksu- ja tolliameti teenindusbüroodes ollakse sellega siiani ametis.Foto: Scanpix

Tuludeklaratsiooni on reedese seisuga esitanud 689 165 inimest, ligi 50 000 deklaratsiooni seni esitamata jätnut saavad seda teha ka pärast 1. aprilli.

Deklaratsiooni esitanutest 548 027 saavad tagasi 172,5 miljonit eurot ja 51 014 maksavad juurde 39,5 miljonit eurot, teatas maksu- ja tolliamet (MTA), mis on inimestele praeguseks tagastanud 162 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Sellel aastal saab tuludeklaratsioone esitada kindlasti veel ka aprilli esimeses pooles nii e-maksuametis/e-tollis kui ka paberkandjal, lisas maksuamet.

“Ootame veel ligi 50 000 inimese deklaratsiooni ja kuna näeme, et järjekorrad teenindusbüroodes on endiselt pikad, siis saab deklaratsioone esitada ka hiljem,” ütles MTA teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde.

Juurde maksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli 2019. Kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu, siis on tähtpäev 1. oktoobril 2019. Sama kuupäev kehtib mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.