Uudis

Piletilevi kopeeris konkurendi veebilehe ja müüs pileteid üritusele, kuhu nendega minna ei saa

Täiendatud Piletilevi kommentaariga

Piletilevi kodulehel oli üleval võimalus osta pileteid Intsikurmu festivalile, kuid tegelikkuses oli tegu Piletilevi kinkekaartidega, mis ei anna ligipääsu festivalile.

Piletilevi juhataja Jaanus Beilmann ütles, et tegu oli näidiseks tehtud landing page’iga, millele saidilt ligipääsu ei ole ning lubas, et see võetakse maha. Selle loo avaldamise ajaks oli lehekülg juba maha võetud.

Piletilevi avalehelt ei olnudki Intsikurmu festival leitav, kuid seevastu oli see lihtsa vaevaga leitav Google’i otsinguga – kui otsida konkreetset üritust, siis see oli esimeste vastuste seas.

Piletilevi lehelt sai osta kinkepileteid üritusele.Kuvatõmmis

Kuriooseks tegi asjaolu see, et kuigi tegu oli Piletilevi juhataja sõnul näidisleheküljega, siis sai sealt kinkepileteid päriselt osta, mis jättis otseselt mulje, et nende eest saab ka festivalipääsme lunastada, sealjuures odavama hinnaga kui ametlikus kohas piletid müügil olid.

Intsikurmu festivali esindaja Mihkel Kübar ütles, et nende koostöö Piletileviga lõppes kaks aastat tagasi ja sellest ajast saadik pole osapoolte vahel mingit ametlikku suhtlust toimunud.

Lehekülje avastas konkurent

Piletilevi konkurendi, Intsikurmu festivali ametliku piletipartneri Ticketer esindaja Priit Lees ütles, et sattus lehele juhuslikult guugeldades.

Tema sõnul oli näha, et Google on www.piletilevi.ee/intsikurmu indekseerinud neli päeva tagasi.

“Piletilevi on kopeerinud meie lehelt kogu festivali info ja turustab sellega oma kinkepileti nimelist püsitoodet,” ütles Lees.

Piletilevi kinkekaartide eest ei saa Intsikurmu festivalile

Ta kinnitas, et niiviisi ostetud kinkepiletiga ei Piletilevi ega selle partneri Circle K kaudu tegelikult Intsikurmu festivalile pääseda pole võimalik, sest festivali passe saab osta ainult Ticketeri kaudu.

Lisaks tarbija eksitamisele pidas Lees äärmiselt kahetsusväärseks seda, et kopeeritud on ka festivali korraldaja MTÜ Munalinn andmed, jättes mulje, justkui oleks tegemist ametliku koostööga.

Piletilevi saatis kell 16 omalt poolt täiendava kommentaari:

www.piletilevi.ee/intsikurmu oli loodud 2018. aasta sügisel informatiivse kaasaandena Intsikurmu Festivali korraldajatele piletimüügiteenuse pakkumise juurde. Pakkumise ja näidise korraldajale edastamiseni Piletilevi ei jõudnud, kuna korraldaja andis meile teada, et sel hooajal koostööpartnerit kindlasti ei vahetata.

Sellisel kujul, nagu see leht 07.05.2019 Piletileviga konkureeriva ettevõtte poolt avastati on see Intsikurmu festivali näidis olnud varjatuna (mitte avalikult kasutatavana) 2018. aasta sügisest. Festivali info, korraldaja andmed ja Piletilevi kinkepilet ostuprotsessi illustreerimiseks olid lehel selleks, et pakkumine festivalikorraldajale võimalikult reaalne oleks.

Täna, info teatavakssaamisel võtsime lehe maha ja kontrollisime ka selle kaudu võimalikke teostatud ostusid. Tuvastasime, et sellelt maandumislehelt on sooritatud 1 Piletilevi kinkepileti ost 10 euro väärtuses täna 07.05.2019. Teada on ka ostu sooritanud isik, kellele me tema kinkepileti eest raha tagasi kanname ja ostetud kinkepileti tühistame.

Kindlasti ei olnud piletiostuprotsessis võimalik kliendil osta toodet eksklikult, kuna meie ostuprotsessi käigus kuvatakse ostjale korduvalt ja selgelt toodet, mida ta ostab. Ja reeglid, mis Piletilevi kinkepiletiga kaasnevad on alati ühed ja samad – Piletilevi kinkepiletit saab vahetada ürituse piletite vastu Piletilevi müügipunktides või internetilehel www.piletilevi.ee.

Näide toote ostuprotsessi kohta siin: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/kinkekaardid/piletilevi-kinkepilet/piletilevi-kinkepilet-kinkekaart-podarochnyj-bilet-piletilevi-47214/

Piletilevi vabandab võimaliku segaduse pärast ja hoolitseb selle eest, et tulevikus selliseid internetiavarustesse informatsiooni ununemisi ei toimuks. Kindlasti ei olnud maandumislehe funktsionaalsuse näidisleht Piletilevi lehele üles jäänud pahatahtlikel eesmärkidel vaid tegemist oli inimliku eksitusega. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.