Uudis

Pilk peale: kui kaua Eesti poed jaanide ajal lahti on?

Toidupood. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Enamik Eesti poekette plaanib jaanipühade aegu lahtiolekuaegu lühendada, aga poode päris sulgema ei kiputa.

Eesti suurima poevõrgustikuga Coopil on plaanis sõltuvalt piirkondlikust ühistust kaupluste lahtiolekuaegasid lühendada.

“Kui palju ühe või teise kaupluse lahtiolekuaega lühendatakse, sõltub juba konkreetsest ühistust ja konkreetsest kauplusest ning täpsema info avaldab iga kauplus oma klientidele aegsasti kaupluses kohapeal,” ütles keti pressiesindaja.

Maximad on enamasti lahti tavapärastel aegadel

Enamik Maxima kauplusi üle Eesti on aga avatud ka pühade ajal tavapärastel aegadel – iga päev kell 8.00 – 22.00, ütles kommunikatsioonijuht Regina Salmu.

Mõningad väiksemad kauplused, nagu näiteks Sindi, Elva Kiili, Narva-Jõesuu, Tamsalu on samas avatud iga päev kella 9.00 – 22.00 ni, aga Kiviõli Maxima kauplus on avatud 8.00 – 21.00. 

Mõne erandiga on poode, mis pühapäeval on avatud 9.00 – 21.00. “Nende kohta leiab infot meie kodulehelt, klikkides regiooni ja konkreetse kaupluse märgi peale,” ütles Salmu.

Suuremad kauplused Narvas ja Tallinnas on avatud iga päev kell 8.00 – 23.00 ning Tallinna Maxima XXX kauplused Haaberstis ja Lasnamäel on avatud ööpäevaringselt. Maxima Express kauplustest on avatud hetkel ainult Estonia pst kauplus ning see on avatud tavapärastel aegadel – 8.00 – 22.00.

Selverid on avatud lühendatult

Selveri kauplused on 23. ja 24. juunil lahti lühendatud graafiku alusel. Võidupühal on kõik Selverid üle Eesti avatud kell 9-22.

“Jaanipäeval avame kauplused tavapärasest veelgi hiljem – kell 11 ning sulgeme kell 22. Sepapaja Selver on 23.-24. juunil avatud,” ütles pressiesindaja Rivo Veski.

Poebuss teenindab mõlemal päeval Hiiumaa elanikke. E-Selverist saab kaupu tellida 23. juunil tavapäraselt, 24. juuniks saab kojutarnet valida alates kella 12.

Rimi sulgeb tavapärasest pisut varem

Rimi kommunikatsioonijuht Katrin Bats ütles, et enamik kaupluseid sulgeb uksed 23.06 veidi varem tavapärasest, kell 21. “Eelkõige teeme seda selleks, et töötajad jõuaks ka lähedaste juurde lõkke äärde,” rääkis ta.

24.juunil avab Rimi poed hiljem, kell 10. Ükski pood suletud ei ole.

Samas on ka erandeid – konkreetse poe lahtiolekuaegu tasub vaadata Rimi kodulehelt.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.