Plaanid krüptorahasse investeerida? Eesti Panga president arvab, et see mõttetus sureb peagi välja

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tairo Lutter, EESTI MEEDIA/Scanpix

Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni hinnangul sureb krüptoraha peagi välja, sest tema sõnul on tegu “täieliku mõttetusega”, vahendab Bloomberg.

“Mull on juba hakanud lõhkema ning võib-olla me peaksime lihtsalt jälgima, kui kaugele see kollaps läheb ning mis alles jääb, kuni oleme jõudnud uutmoodi tasakaaluni,” rääkis keskpanga president Riias toimunud konverentsil.

“Ma arvan, et paari aasta pärast vaatame me tagasi ja ütleme, kuidas me küll jõudsime olukorrani, kus me sellist muinasjuttu uskusime,” lisas ta.

Hansson märkis, et võimud peaksid krüptoraha puhul tegelema investorite kaitsmisega ning seejuures rõhutas ta ka seda, et krüptoraha saab kasutada ebaseaduslikuks tegevuseks.

Lisaks leidis ta, et kui seosed virtuaalse vara ja reguleeritud finantssektori vahel hakkavad suurenema, siis võivad esile kerkida ka finantsstabiilsust puudtavad küsimused.

Hansson on sarnaseid seisukohti väljendanud ka varem, samas on Eesti finantsinspektsioon hiljuti hoiatanud, et käsitleb krüptorahaga seotud teenuseid pakkuvaid ettevõtteid kui rahapesuohu uut allikat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.