Uudis

Plaanid letti: jaeketid avaldavad, kuhu ehitatakse sel aastal uued toidupoed

Toidukorv.Shutterstock

2019. aasta oli jaekettide seas tormiline ja uusi kauplusi avati eriti teises aasta pooles nagu murdu. Prisma laiendas Rocca al Mare kauplust, Maxima avas aasta jooksul viis poodi, Rimi ehitas nõmmekatele uue supermarketi ja Coop tegi ühe nädalaga aasta lõpus uksed lahti lausa kaheksal kauplusel.

Kas 2020. aasta tuleb sama aktiivne? Et juba varakult tänavustest plaanidest teada saada, küsisime poekettidelt järele, kuhu tulevad nendel sel aastal uued kauplused ning mis poed lähevad renoveerimisele.

Coop: kuus uut kauplust, millest kolm ehitatakse nullist üles

Coopi kommunikatsioonijuhi Martin Miido sõnul avab Coop sel aastal kuus uut kauplust, sealhulgas kolm neist ehitatakse olemasolevate kaupluste asemel nullist uuesti üles. “See tähendab, et need saavad olema senisest suurema müügisaaliga, energiasäästlikumad ning kliendi jaoks kindlasti mugavamad ja suurema sortimendiga kauplused,” selgitas ta.

Täiesti uued kauplused tulevad Antslasse, Tallinnasse Mauruse keskusesse ja Tartusse Raadimõisasse. Nullist ümber ehitatakse kauplused Mustvees, Alatskivil ja Saaremaal Orissaares.

Lisaks on plaanis oluliselt renoveerida kaks kauplust (Paide ja Mõisaküla), mille käigus võetakse kauplustes kasutusele kõik uus tehnoloogia nii külmaseadmete, valgustuse kui ka sisustuse osas.

Miido lisas, et suurematest muutustest on poeket kauplustes kasutusele võtmas uudset kaupade automaattellimiste süsteemi Relex. “Lisaks kõigele muule suudab see arvesse võtta isegi kaupluste läheduses toimuvad suurüritusi või ilmaennustust, mis kõik mõjutavad kaupluse külastatavust ja toote eelistusi,” ütles ta.

Selver: üks uus kauplus ja neli renoveerimist

Selveril on tänavu kavas renoveerida või laiendada neli kauplust: üks Pärnus, üks Haapsalus ja kaks Tallinnas, loetles Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski. Lisaks avatakse märtsis Võru linnas Kagukeskuses uus supermarket.

“Uute potentsiaalsete kaupluste lisandumine on alati päevakorral – otsime nii uusi võimalikke asukohti kui ka koostööpartnereid,” ütles Veski. “Kuigi turul on endiselt ruumi uuteks kauplusteks, keskenduvad turuosalised viimasel ajal tõepoolest varasemast enam olemasoleva kaupluste võrgustiku, teeninduse kvaliteedi ning kaubavaliku tugevdamisele.”

Veski tõi välja, et oluliseks märksõnaks on sel aastal kindlasti ka e-toidukaubandus. “Selveri eesmärk 2020. aasta jooksul veelgi rohkemate inimesteni jõuda,” sõnas ta.

Rimi: hulk renoveerimisi ja kaks kauplust saavad parema asemele

Rimi tegevjuht Vaido Padumäe ütles, et uuendamisele lähevad Tallinnas Juhkentali, Magistrali, Haabersti ja Laagri Rimi, Pärnus Ülejõe ning Viljandis Uku Rimi kauplused.

“Selle aasta sisse mahub ka kahe kaupluse sulgemine ja samasse piirkonda uue avamine. Nii suletakse Rimi mini kauplused Maardus ja Sauel. Sinna piirkonda aga avame kaks Rimi superi kauplust,” lisas Padumäe.

“Usun, et oma kauplustevõrgu laiendamise osas ollakse üha kaalutlevamad. Uusi füüsilisi kaupluseid avatakse kindlasti veel, aga seda eelkõige piirkondadesse, mis kasvavad ja arenevad,” kommenteeris ta turuolukorda.

Padumäe tõi välja, et lisaks investeerib Rimi keskkonnasäästlikesse lahendustesse. “Käesoleva aasta lõpuks peaks kõik Rimi hüperi kauplused olema varustatud keskkonnasäästlike külmikutega,” ütles ta.

Maxima: vara veel rääkida

Maxima müügi- ja turundusdirektori Janne Laiki sõnul on praegu veel liiga varajane aeg, et kõik asukohad ja kuupäevad letti lüüa.

“Maxima kaubanduspindade planeerimise aluseks on pigem tark laienemine kui laiaulatuslik uute kaupluste avamine – valikute tegemisel lähtume kliendivajadusest ja seda nii olemasolevate kaupluste renoveerimisel kui ka uute poodide avamisel. Sama põhimõttega jätkame ka aastal 2020,” sõnas ta. “Täna on veel siiski vara rääkida täpsetest asukohtadest ja kuupäevadest.”

Prisma: keskendutakse kvaliteedi tõstmisele

Prisma tegevjuht Jussi Nummelin ütles möödunud suvel, et poekett plaanib Tallinnas või selle lähistel avada järgmise 3-4 aasta jooksul 10-15 supermarketit. Esimene neist peaks uksed lahti tegema millalgi sel aastal Tallinnas Porto Franco keskuses, kuid ülejäänute osas pole infot veel jagada.

Prisma kommunikatsioonijuht Piret Lankotsa sõnul keskendub jaekett oma teenuse kvaliteedi tõstmisesse. “Tegeleme nii klienditeeninduse, kaupade saadavuse, tulusaima püsikliendiprogrammi tutvustamise kui ka püsivalt soodsate hindade hoidmisega,” sõnas ta.

“Anname kindlasti teada, kui on ka uut infot Tallinna ja Tallinna lähiümbrusesse kavandatavate Prisma supermarketite kohta,” sõnas Lankots

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.