Uudis

Plaanid pikalt perepuhkust ette? Vaata siit, millal on järgmise nelja aasta koolivaheajad

Vähemalt üks on selge: kui laps lasteaias ei käi, pole vaja ka kohatasu maksta.Foto: Pärnu Postimees /Scanpix

Haridusminister Mailis Reps käis välja plaani, millal võiks olla järgmise nelja e kooliaasta vaheajad. Nii pikalt ette mõeldakse selleks, et oleks lihtsam planeerida puhkusi, aga ka õpilastele ja õpetajatele mõeldud suurüritusi.

Koolivaheaegade määramisel on püütud arvestada, et õppetöö jaotuks õppeaasta lõikes viieks võimalikult ühtlase pikkusega perioodiks, ennetamaks õpilaste kevadist väsimust. Sügispoolaastal on kaks õppeperioodi, kevadpoolaastal kolm.

Koolivaheaeg on täisnädalates – kestab seitse kalendripäeva ja algab esmaspäeval, erandiks on jõuluvaheaeg, mille alguse määramisel lähtutakse riigipüha paigutumisest kalendris.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Suvevaheaja alguse päev sõltub sellest, et õppeperioodides oleks kokku 175 õppepäeva, mille määrab viienda õppeperioodi lõppemise kuupäev. Koolivaheaja päevi on kõigil kolmel järgneval aastal kokku 39.

Arvestada tuleb, et haridusministeeriumi ettepanek ei pruugi tingimata täpselt sellisel kujul jõusse jääda, esialgu on tegu ainult välja käidud plaaniga, mida on teistel ministeeriumitel septembri alguseni võimalik kommenteerida.

Samuti võib koolipidaja direktori ettepanekul ja hoolekogu nõusolekul ka edaspidi kehtestada erinevad koolivaheajad, arvestusega, et koolis on õppeaasta jooksul vähemalt neli koolivaheaega kogukestusega vähemalt 12 nädalat, kusjuures suvine koolivaheaeg kestab vähemalt kaheksa järjestikust nädalat.

Millal vaheajad plaanitud on?

Täiesti kindel on see, millal on järgmise, 2020/2021 õppeaasta koolivaheajad, need määrati paika juba kaks aastat tagasi. Tänavu on esimene vaheaeg 19. oktoobrist 25. oktoobrini, teine vaheaeg algab 23. detsembril ja saab läbi 10. jaanuaril.

Uuel kalendriaastal on õppeaasta kolmas vaheaeg 22. veebruarist 2021 kuni 28. veebruarini. Neljas vaheaeg on kõigile peale 12. klassi 19. aprillist kuni 25. aprillini 2021. Viimane vaheaeg algab kõigile peale lõpuklasside tuleva aasta 14. juunil.

Tuleva sügisel algava õppeaasta kohta näeb praegune plaan aga ette, et esimene vaheaeg algab 25. oktoobril ning saab läbi 31. oktoobril 2021. Teine vaheaeg algab samuti 23. detsembril, ent saab läbi 9. jaanuaril 2022.

Kolmas vaheaeg kestab 2022. aasta 28. veebruarist 6. märtsini, neljas paus kestab 25. aprillist 1. maini ning suvevaheaeg algab taaskord 14. juunil.

Aasta edasi on kuupäevad väga sarnased: esimene vaheaeg 24. oktoobrist 2022 30. oktoobrini, teine õppepaus aga 22. detsembrist 8. jaanuarini 2023.

Kolmas õppepaus kestaks 27. veebruarist 2023 kuni viienda märtsini, neljas vaheaeg 24. aprillist 30. aprillini ning suvevaheaeg stardiks täpselt samamoodi 14. juunil.

Õppeaastal 2023/2024 on kuupäevad veidi erinevad. Esimene vaheaeg kestaks 23. oktoobrist 29. oktoobrini, teine vaheaeg aga 21. detsembrist 7. jaanuarini.

Kolmandaks vaheajaks on planeeritud periood 26. veebruarist 2024 kuni 3. märtsini 2024. Neljas õppepaus kestab plaani järgi 2024. aasta 22. aprillist 28. aprillini, suvevaheaeg algab aga 13. juunil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.