Uudis

Toidukullerite kiireim aeg: vaata, millised poed on umbes ja kust saad veel mandariine tellida

Barbora Eesti juht Deniss OsmanFoto: Maxima

Lubatud tarneajad 18. detsembri pärastlõunal:

  • Coop, FreshGo, Barbora: täna õhtul
  • Selver: homme õhtul
  • Prisma: pühapäeva õhtul

Kaupmehed ütlevad, et enne pühi on tohutult kiired ajad, kuid kolm viiest Tallinnas toidukaupa kohale vedavast kullerist suudavad kauba sama päeva õhtuks kohale toimetada. Seda muidugi juhul, kui tellimus päeva esimeses pooles esitada.

Selver on endalegi üllatuseks veidi jänni jäänud, aga kaugel maas on Prisma, kes teisipäeval tellitud kauba alles pühapäeval kohale on nõus tooma.

Plahvatuslik kasv

Coop ütleb, et enne jõule on tellimuste arv plahvatuslikult kasvanud. “Rekordiliselt palju on tellitud toidukappidesse,” selgitab kommunikatsioonispetsialist Kaisa Pärna. Ta juhib tähelepanu, et inimesed saavad otse e-poes teha annetuse ehk tellida toidukaubad spetsiaalsesse Toidupanga toidukappi, kust toimetab Coop need Toidupangale ja nende kaudu vähekindlustatud peredele.

Mandariin vahetas banaani välja

FreshGo turundusjuht Annika Altmäe ütleb, et kui muidu on number 1 tooteks banaan, siis jõulu eel ostetakse mandariine lausa 10-kiloste kastidena. Ta ennustab, et päris jõululaua tellimised on veel ees. “Väga hüppelist verivorsti ja kapsa tõusu pole veel tekkinud, aga ilmselt saab see olema kõigi selle nädala lõpu prioriteet.”

Barboras palju uusi kliente

Maximast kaupa vedav Barbora ütleb, et vahel täituvad kohaletoimetamise ajad juba hommikul kella 10ks ning soovitab ostud aegsasti ette planeerida ja hommikul teele saata.

Kommunikatsioonijuhi Rain Resmeldt Uuseni sõnul on aktiivne jõulumüük toonud püsiklientidele lisaks palju uusi e-ostjaid.

Puuviljatrendid on siingi samad – mandariinid ja banaanid, hästi lähevad ka verivorstid.  “Väga palju oleme müünud ka erinevaid piparkooke ning piparkoogiglasuure igas värvis ja maitsega. Tuleb tunnistada, et kõige populaarsem glasuur on sel aastal roheline,” ütles Uusen.

Vaata veel

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.