Plahvatuslik kasv: ostud Eesti e-kaupmeeste juures suurenesid aastaga 70 protsenti

E-poest ostes ei pea vähemalt ummikus passima?Foto: Postimees/Scanpix

Eesti pankade andmetel on eestimaalaste online-kaardiostud Eesti e-kaupmeeste juures sel aastal plahvatuslikult kasvanud.

SEB panga andmetel on näha 2017. aasta kolme kvartaliga võrreldes pea 70-protsendilist kasvu.

“E-ostlemise mahu kasv ei toimu tehingusummade, vaid tehingukordade arvelt. Kui 2017. aasta kolme esimese kvartali andmetel oli keskmine tehingu summa 43,50 eurot, siis 2018. aasta samal perioodil on keskmise tehingu väärtus kahanenud 39,70 eurole,” ütles SEB erasegmendijuht Triin Raudsepp.

“Oleme mitme aasta jooksul täheldanud online-ostude mahtude suurenemist. Sama trend on ka mujal maailmas. Huvitav fakt on ehk aga see, et selle aasta kolme esimese kvartali põhjal näeme, et e-kaubanduse kasvunumbrite osas sammub Eesti umbes 15 protsenti maailma keskmisest kiiremini,” lisas ta.

LHV kommunikatsioonijuhi Priit Rumi sõnul kinnitavad nende andmed sama trendi.

“LHV klientide tehtud kaardimaksed internetis on aastaga kasvanud üle 72%. Samal ajal on suurenenud ka pangakaarti omavate LHV klientide hulk,” rääkis ta.

Samuti on Luminoris märganud online ostude mahu suurenemist.

“Võrreldes eelmise aastaga on käesoleva aasta novembri lõpu seisuga tehingute arv suurenenud online keskkondades 87%. Samuti näeme trendi tehingute keskmise summa vähenemise osas,” rääkis Luminori kommunikatsioonijuht Hedwig Meidra.

Luminoris olid tehingute keskmised summad 2018. aastal 30,23 eurot ja 2017. aastal vastavalt 38,54 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.