Uudis

Põllumehed saavad riigilt erakorralist koroonaabi, kokku jagatakse laiali 12 miljonit

Põllutöölised Ukrainas. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Põllumehed saavad valitsuse reservist 12 miljonit eurot abi koroonakriisiga toime tulemiseks.

Toetust makstakse, sest koroonaviirus on jätnud jälje ka põllumajandusele – sissetulekud on vähenenud ning firmade majanduslik seis ebakindlamaks muutunud, selgitas maaeluminister Arvo Aller.

Kuidas täpselt toetus valdkondade vahel laiali jaotatakse, see veel selge pole – esialgu tehti põhimõtteline otsus, et raha makstakse.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Küll aga nentis Aller, et peamised kahju saanud sektorid on ministri sõnul piimatootmine, lihaveise- ja seakasvatus, lamba- ja kitsekasvatus ning aiandus.

Mida riik põllumeeste muredena näeb?

Piimatootmise puhul on maaeluministeriumi arvates probleemiks piima kokkuostuhind, mis on alates aprillist alla omahinna püsinud.

Veiste kokkuostuhinnad on langenud alates 2020. aasta algusest – veiselihasektorit mõjutab suuresti restoranide ja teiste toitlustajate seis, inimeste sissetuelkute muutumine ning ekspordi tugev langus.

Ka sigade kokkuastuhind on aasta algusest saati langenud ning osa tootjate puhul kukkunud alla omahinna. Ka lammaste kokkuostuhinnad on olnud langues – tegelikult on juba viimastel aastatel Eestis üha vähem lambaid ja kitsi, kuna turutingimused pole soodsad.

Aianduses on suur hinnasurve probleemide tõttu toitlustussektoris. Kuna toitlustajate müügikanal on kehvemaks muutunud, otsivad kartuli- ja köögiviljakasvatajad otsivad jaekaubanduses alternatiivset müügiväljundit, see aga paneb hindadele survet juurde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.