Uudis

Pool Eesti inimestest plaanib raha pensionisambasse jätta

PensionFoto: Shutterstock

Kantar Emor alustas detsembris pensionireformi igakuise seirega, et jälgida Eesti inimeste arvamusi ja kavatsusi teise pensionisamba suhtes. Veebruari andmed ei erine aastalõpu seisust olulisel määral, 49 protsendil teise sambaga liitunutest on kindel kavatsus sellega jätkata.

Mõnevõrra on suurenenud teisest sambast loobujate arv – hetkeseisuga plaanib 21 protsenti teise sambaga liitunutest kogutud raha välja võtta.

Need, kes plaanivad raha välja võtta, kasutaksid seda raha laenude tagasimakseteks, aga ka uute laenude sissemakseks ning koduga seotud kulutusteks, näiteks remondiks.

Ootuspäraselt on raha välja võtta plaanijate seas suurem osakaal madalama sissetulekuga inimesi.

Kantar Emori käitumisteaduste juhteksperdi Heidi Reinsoni sõnul pole üldpilt paari viimase kuuga oluliselt muutunud. “Otsuse tegemise hetk on veel ka päris kaugel tulevikus. Suuremat muutust võib oodata seaduse lõpliku jõustumise ja tingimuste selgumise järel,” ütles Reinson.

Kantar Emori veebruarikuises pensionireformi seires kõnetasime 1082 Eesti elanikku vanuses 18–74 aastat. Pensionireformi seire toimub kord kuus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.