Pöörane varguskatse iseteeninduskassas: klient püüdis Maximas tolmuimejat juurviljana kaaluda

Illustratiivne foto Maxima iseteeninduskassast.Dmitri Kotjuh, Järva Teataja/Scanpix

Kirjutasime eile sellest, mis juhtub siis, kui jääd iseteeninduskassas kaalumisega vahele, olgu valesti kaalumine eksitus või pahatahtlik tegu.

Eesti kõige märgilisem juhtum iseteeninduskassades trikitamisest tuleb aga ilmselt Maximast.

Maxima Eesti turvaosakonna juht Tauri Sepp räägib, et 99,9% ulatuses on kliendid ikkagi ausad ja heatahtlikud, kuid selle 0,1% sisse jäävad näited on pigem markantsed juhused. Nagu näiteks üks, mis toimus 2017. aasta alguses ühes Maxima poes.

“Näiteks on juurvilja pähe iseteeninduskassas skaneeritud tolmuimeja. Selle näite puhul üritati meile küll selgitada, et tegemist on eksitusega,” ütles Sepp.

Sepa sõnul avastati varguskatse kontrolltöö tulemusel, tuginedes turvasalvestusele ja kõrvutades seda konkreetse ostuga.

“Andsime asja menetlemisekse üle uurimisorganitele ning tänaseks on menetlus lõpetatud ja lõppenud süüdimõistva kohtuotsusega,” sõnas Sepp.

Sepp lisas, et üldjuhul on võimalik siiski sündmuse avastamisel aru saada, kas üritati petta või oli tegemist eksimusega ja turvatöötajad pigem püüavad situatsiooni kohapeal lahendada.

“Politsei poole pöördutakse siis kui pettuse märgid on ilmselged. Iseteenindusalal on meil olemas ka konsultant, kes kliente on igati valmis abistama tema apsu korral,” märkis ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.