Uudis

Populaarne Muhu Leib sulgeb poode, ettevõtet kimbutab suur maksuvõlg

Muhu leiva pagarikoda.Postimees/Scanpix

Tallinna lähedal Tabasalus märgati, et vaid aasta seal tegusteda jõudnud Muhu Leiva pagarikoda on tänaseks uksed kinni pannud. Samuti on 15. juulist puhkusel Tallinna sadama Muhu pagarikoda, kuid lõpuaega pole märgitud, mis on omakorda tekitanud külastajates kahtluse, kas pood üldse puhkuselt tagasi tuleb.

Ettevõtte asutaja, OÜ Muhu Pagarid ja OÜ Muhu Leib juhataja Martin Sepping kinnitas Geeniusele, et Tabasalu pood on tõesti suletud.

“Tabasalus püüdsime mõnda aega küpsetada kohapeal, aga ei õnnestunud seda mahtu täis müüa, mis tarvilik pagaritöökoja toimiseks,” sõnas ta. Tabasalu pagarikoja asemel müüakse leiba alates maikuust Imelihtne kohvikus.

Mullu novembris pakkis pillid kokku Muhu Pagarite pood ka Nõmmel, kus sarnaselt Tabasalus ei tulnud nõudlus pakkumisele järele.

OÜ Muhu Leival on EMTA registri andmetel ka 135 000 eurone maksuvõlg. Sepping põhjendas maksuvõlga, et ettevõte on üritanud investoreid leida, kuid sellega pole nii hästi läinud kui plaanitud.

Kas maksuvõla tõttu ootab veel pagarikodasid sulgemise saatus? “Sulgeme siin järjest kahjumlikke poode, jah,” vastas Sepping.

Seda, mis konkreetsed poed uksed kinni panevad, Sepping öelda veel ei soovinud, rohkem infot saab tema sõnul järgmisel nädalal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.