Uudis

Populaarse platvormi kaudu saab nüüd jupikaupa USA aktsiaid osta

Kauplemine New Yorgi börsil.Foto: Shutterstock

Eestiski populaarne investeerimismaakler Interactive Brokers andis teada, et võimaldab nüüd osta ka osasid aktsiatest – nii saab soetada kas või dollari jagu Microsofti või Apple’it.

Interactive Brokers andis teada, et nende platvormi kaudu saab kaubelda aktsiamurdosadega ning märkida ära kogus, mida osta või müüa soovitakse, dollarites, mitte aktsiate arvus väljendatuna.

Põhimõtteliselt tähendab see, et saad osta isegi dollari eest ükskõik missugust USA aktsiat, kas või Apple’i, Google’i või Amazoni oma, seisab kliendikirjas.

Uut võimalust põhjendab Interactive Brokers sellega, et üksikaktsiate hinnad on tõusnud. Kui inimesed tahavad aga luua perfektselt tasakaalus portfelle, on jupitamine hea lahendus.

Maakler toob välja, et jupitamine annab ka võimaluse eksperimenteerida kauplemise ja investeerimisega ilma märkimisväärseid rahasummasid kulutamata ning harjutada kauplemist ilma suure hulga kapitaliga riskimata.

Ühtlasi annab see Interactive Brokersi teatel võimaluse õppida suurte portfellide ehitamist, paljude eri aktsiate omamist ning portfellide tasakaalustamist – ja seda küllaltki väikeste summadega.

Mõistagi tuleb maksta ka teenustasu. Tavapäraselt on see 1 dollar, ent maakleri kinnitusel ei saa tasu mingil juhul ületada 1% tehingu väärtusest, mistõttu on 1 dollari suuruse tehingu tasu 1 dollarisent.

Aktsiate jupikaupa ostmine tuleb sätetes eraldi sisse lülitada, juhendi selleks leiab Interactive Brokersi kodulehelt.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.