Uudis

Postimees Grupp teenis pea 9 miljonit kahjumit ja hakkab siiski Vene kanalite reklaami müüma

Postimehe toimetus.Foto: Scanpix

Hiidettevõtja Margus Linnamäe omanduses olev Postimees Grupp, millele kuuluvad näiteks Postimees ja telekanal Kanal 2, teenis mullu 53 miljoni eurose käibe juures 8,9 miljonit eurot kahjumit, vahendas ERR.

Postimees Grupi juhi Andrus Raudsalu sõnul on ajakirjandus kui äri tänasel hektel koht, kus suurt kasumit loota pole, ning Postimehe eesmärk on liikuda kahjumi vähendamise suunas, et vähemalt nulli jõuda.

“Uudismeedia tootmine on pigem täna meie turul tegevus, kuhu tulebki peale maksta kahjuks,” ütles Raudsalu ERR-ile.

“Me oleme küll vaikselt sinnapoole teel, et oma kahjumit vähendada ja ühel hetkel jõuda ka nulli, aga ka omaniku ootus ei ole see, et ta hakkaks nüüd Postimehest ülisuuri kasumeid välja võtma,” lisas ta. Loe pikemalt ERR-ist.

Hakkab müüma Vene kanalite reklaami

Kui augusti keskel loobus Postimees Grupp toimetuse survel plaanist hakata müüma Vene telekanalite reklaami, siis nüüd on otsus üle vaadatud ning seda äri siiski alustatakse, vahendab Delfi.

Postimees Grupp AS võtab alates järgmise aasta 1. jaanuarist üle BMA Estonia OÜ telekanalite reklaamimüügi Eestis. Sellega lisandub Postimehe telekanalite portfelli PBK, NTV Baltic Estonia, REN-TV Baltic Estonia ja DOM Kino.

“See on puhas majanduslik otsus. Me võitleme selle nimel, et saada oma telekanalid kuidagi nulli ja see telekanalite paketi laiendamine müügi mõttes on üks võimalus,” rääkis Raudsalu Delfile.

“Me hoiaks igasuguse ideoloogia võimalikult kaugel. Selge on see, et toimetuse tööd reklaamivahendustegevus kuidagi ei mõjuta,” lisas ta. Loe pikemalt Delfist.

Konkurent ülinapis kasumis

Postimehe suurim konkurent Ekspress Grupp tegi mullu käivet 69,1 miljoni euro eest ning jäi väga nappi, 25 000 euro suurusesse kahjumisse. Aasta varem oli pluss aga 2,95 miljonit, nii et langus oli tugev.

“Kasumlikkuse langus tuleneb eelkõige trükiteenuste segmendi üha tihenevast konkurentsist ning sisendhindade tõusust. Lisaks oli see seotud trükimeedia tulude languse ning suuremate kojukande- ja tööjõukuludega,” selgitas Ekspress Grupp aruandes.

Mõju oli ka ühekordsetel kuludel, mis tulid ümberkorraldustest ning raamatute erakorralise allahindlusega neljandas kvartalis.

Päris võrreldavad kaks suurt meediahiidu siiski pole – Ekspress Grupile kuuluvad suuresti trükiväljaanded ning uudisteportaalid nagu Delfi, samas kui Postimees Grupi portfellis on ka raadiod ja telekanalid. Teleäri on aga kulukas ning Eesti oludes on kasumit seal teenida raske.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.