Postipaki pettusest juba kuulsite? Uus viis kuidas su krediitkaardi andmeid kätte saada

Lunapaki eest tasumine toimub eelnevalt kokku leppides kas pakiautomaadis või kullerile kaardiga.Foto: Canva

Täna hoiatas nii Politsei- ja Piirivalveamet kui ja eile Telia, et inimesed saavad sõnumeid postipakiautomaati saabunud saadetise kohta, mis tegelikult on viis, kuidas pangakaardiandmeid välja tüssata.

Mitmed Telia kliendid on saanud SMS-i teel teavituse, just nagu oleks neile saadetud pakk, mille eest tuleb tasuda.Telia Eesti küberturbe valdkonna juhi Aigar Käisi sõnul on tegu petuskeemiga, millega üritatakse inimestelt välja petta nende krediitkaardi andmeid.

„SMS-is püütakse jätta muljet, nagu oleks inimene saanud DHL-i poolt paki, mille kättesaamiseks tuleb raha maksta. Tegelikkuses püütakse inimesi sel moel meelitada sisestama oma krediitkaardi andmeid. Kindlasti ei tohi kunagi ühegi sellise SMSi peale hakata kuhugi oma paroole või andmeid sisestama, kuna see võib lõppeda pangakonto tühjendamisega,“ hoiatas Käis.

Telia küberturbe juhi sõnul tuleb sellised SMS-id oma telefonist kustutada ning informeerida kahtlase sisuga SMS-ist oma teenusepakkujat ning politseid.

Politseile on laekunud kahjuteateid 7000 euro ulatuses

Põhja prefektuuri kinnitusel on nad saanud viimastel päevadel ligi paarkümmend teadet niinimetatud postipakipettuse kohta, mis on viinud inimeste pangaarvetelt tuhandeid eurosid. 

Petuskeemi järgi saadetakse ohvri telefonile sõnum, milles on kirjas, et postipaki kättesaamiseks tuleb kinnitada makse. Lingile vajutades avaneb uus leht, kuhu on lisatud tuntud kullerfirma logo või mõni muu viide postiteenusele. Edasi minnes palutakse sisestada oma elukoha ja pangakaardi andmed.

“Oma andmed sisestades ja makse kinnitamisel ei laeku sulle pakk, vaid kontolt kaob suurem summa raha,” hoiatavad korrakaitsjad, lisades, et praeguseks on sellise pettuse teel kaotatud kelmidele kokku ligi 7000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.