Uudis

Postiteenuste hind tõuseb, kirja saatmine läheb kallimaks

Kirjad.Shutterstock

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu saatis täna kooskõlastusringile määruse universaalse postiteenuse (UPT) hinnamuudatuseks, mille eesmärk on kindlustada ASi Eesti Post esmatasandi töötajate palgatõus ning tagada postiteenuste jätkusuutlikkus ja kvaliteet.

Koos sellega läheb kallimaks ka kirja saatmine, nimelt saab täna neid siseriiklikult saata lihtkirjana, mis edastatakse üleandmisele järgnevaks tööpäevaks (D+1) ning teenuse hinnaks on 0,65 eurot.

Tulevikus saab valida kahe võimaluse vahel: kas kiirem ja kõrgema hinnaga teenus (D+1) või soodsam teenus, kus lihtkiri edastatakse kolmandaks tööpäevaks (D+3). D+1 kirja hind saab olema 1,50 eurot ning D+3 hind 0,90 eurot vastavalt Konkurentsiameti ettepanekule.

Viimati muutusid UPT hinnad 1. jaanuaril 2016. aastal. „Üle nelja aasta ei ole UPT hindu korrigeeritud ja Konkurentsiameti ettepanekutega kooskõlla viidud. Samas on selle aja jooksul pidevalt suurenenud postiteenuse osutamisega seotud sisendkulud, näiteks palga- ja kütusekulud, mis moodustavad ca 80% Eesti Posti püsikuludest,“ selgitas Karu.

Karu sõnul on postiteenus saadetavate kirjade ning postkaartide langevatest mahtudest hoolimata Eesti rahvale oluline ning riigi ja Eesti Posti ühine eesmärk on selle jätkuvuse tagamine ning jõudmine kõigi Eesti elanikeni. “Meie kõigi jaoks on oluline, et universaalne postiteenus oleks tagatud üle Eesti ühtlase kvaliteedi ja tarbijale taskukohase hinnaga,“ ütles Karu.

Karu märkis, et esimese ülesandena tuleb lahendada kirjakandjate ja teiste esmatasandi postitöötajate palgaküsimus. “Hetkel on esmatasandi töötajate palk tugevalt alla sektori mediaanpalga. Peame ära hoidma olukorra, kus ühel hetkel puuduvad töötajad, kes inimestele saadetisi koju viiks,” rääkis ta.

“Universaalse postiteenuse hinna Konkurentsiameti ettepanekuga vastavusse viimine aitab astuda esimese sammu esmatasandi töötajate töötingimuste parandamise suunas,” ütles Karu.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.