Uudis

Praegu on aeg oma pakid vaikselt teele panna

Omniva avas 13 uut pakiautomaati Eesti eripaigus.Foto: Canva

Postiettevõte Omniva soovitab, et kui on soov riigisiseselt jõuludeks pakki saata, tuleks see hiljemalt kolmapäeval teele panna. Jõuluhooajal saadetud pakkide ja kirjade arv on peaaegu pool nende aastasest mahust. Riigipühadel puhkavate töötajate tõttu on vähem abilisi, et pakke ja kirju laiali vedada.

Kui on soov jõuluks riigisiseselt pakiautomaadiga pakki saata, siis tuleb see teele panna hiljemalt 22. detsembril enne pakiautomaadi tühjendamise aega. 23. detsembril täidab Omniva pakiautomaate, kuni viimane pakk on jõudnud pakiautomaati. 

Pakkidel peaks käima võimalikult ruttu järel, et uued pakid kappi saaks. Omniva avas Eesti eri paikades 13 uut pakiautomaati, mis natuke toob leevendust täpselt enne jõuluaega. Pakkide saatmine tuleb läbi mõelda ning arvestada päevadega, millal kullerteenust ei toimu. Kappidesse pole sel ajal soovitatav panna tooteid, mis võivad rikneda või ei kannata pikalt külmemat ilma.

Pakiautomaatide täitmist ja tühjendamist ei toimu 24.–26.detsembril ja uue aasta esimesel päeval, samuti on sel ajal suletud postkontorid. Pühadele eelnevatel päevadel ehk 23. ja 31. detsembril töötavad postkontorid lühendatud graafiku alusel.

23.–26. detsembril teele pandud pakid jõuavad sihtkoha pakiautomaati hiljemalt 28. detsembriks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.