Uudis

Premia eksjuhid rahastavad jäätisetootja La Muu laienemist

La Muu asutaja ja juht Rasmus Rask jätkab oma ametis.Foto: Joakim Klementi / Eesti Meedia/Scanpix

Kunagised Premia jäätisetööstuse juhid Katre Kõvask, Silver Kaur ja Erik Haavamäe omandasid ühiselt 20-protsendilise osaluse jäätise väiketootjas La Muu.

Uutele omanikele kuulub 20-protsendiline osalus ühise investeerimisühingu Skyr OÜ kaudu, teatas La Muu. Kõvask, Kaur ja Haavamäe hakkavad kuuluma ka jäätisefirma nõukokku.

“Ambitsioonikuse puudumise üle pole me kunagi kurtnud, aga koos uute osanikega on meil nüüd ka kogemust ja teadmist, kuidas suureks kasvada,” ütles La Muu asutaja ja tegevjuht Rasmus Rask pressiteate vahendusel.

Tema sõnul soovib La Muu oma äri laiendada ja arendada nii Eestis kui ka Põhjamaades. “La Muu visioon on kasvada lähima 3-5 aasta jooksul Põhjamaade suurimaks ökojäätiseks ning meie uute nõukogu liikmete kogemus jäätisevallast ning meie sihtturgudelt on selle plaani elluviimisel vägagi vajalik,” lisas ta.

Igapäevaselt Tere ja Farmi piimatööstuseid juhtiv Kõvask ütles, et La Muu arengut jääb vedama Rask. “Meie jätkame oma igapäevatööd Maag Grupi ettevõtetes ning La Muus on meie roll nõustada ja aidata ettevõtte arengule kaasa nõukogu liikmetena,” rääkis ta.

Ettevõtte plaanidesse kuulub lisaks Põhjamaadesse minekule veel ka formaatide laiendamine. Praegu toodab firma 400-grammiseid ja 100-grammiseid topse. Firma toodab 13 maitsega jäätist ning ettevõtte müügimaht on ligikaudu 100 tonni aastas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.