Prisma ja Selver sisenevad elektroonikaärisse, müüki tulevad isegi telefonid

Ostlemine PrismasScanpix

Nii Prisma kui Selver plaanivad lähiajal tuua enda e-poodi suurema koduelektroonika, kusjuures Prisma toob kauba turule ka sügisel avatavas Rocca al Mare poes. Prismas on müüki oodata kõike külmikutest-pesumasinatest ahjude ja telefonideni.

Praegu on Prisma tavavalikus juba omajagu kodulektroonikat, ent firma plaanib sortimenti laiendada näiteks kohvimasinate, tolmuimejate ja mängukonsoolide osas, rääkis Prisma Peremarketi sortimendidirektor Kaimo Niitar.

Novembris avatava uue Rocca al Mare Prisma valikusse lisandub aga veel hulgaliselt uusi tootegruppe nagu külmikud, pesumasinad, telerid, mobiiltelefonid, tahvelarvutid, ahjud, integreeritud pliidud ja kuivatid, lisas ta.

“Meie Prisma hüpermarketi eesmärgiks on, et klient saab kõik vajalikud toidu- ja kodukaubad, seehulgas ka elektroonikatooted, ühest kohast,” selgitas ta. Seega astub Prisma nüüd otse elektroonikapoodide mängumaale ning tahab, et inimesed ostaksid kogu vajamineva kraami nende juurest ning ei läheks eraldi elektroonikapoodi.

Niitar kinnitas ka, et Rocca al Mare Prismas hakkab olema ka toetav müügipersonal, kes peaks suutma vajadusel elektroonikat soetavaid kliente nõustada ja suunata.

Hetkel on firma fookuses ust Rocca al Mare Prisma. “Seda, kas sarnane laiendus ka teistesse Prismadesse jõuab, on veel vara öelda – teeme enne Rocca al Mare laienduse ära, ootame tagasisidet meie klientidelt ning siis vaatame edasi,” rääkis sortimendidirektor.
Küll aga plaanib Prisma viia lisanduva tootevaliku enda e-poodi, kust säärast kaupa koju tellima saab hakata.

Ka Selver plaanib enda e-poes koduelektroonikat müüma hakata ning kommunikatsioonijuhi Rivo Veski sõnul on projekti veetud juba pikalt, ehkki seni on see pisut viibinud, ning konkurendi samm otseselt selle taga ei ole.

“Meie oma kauplustes suurt elektroonikat müüma ei asu, teeme seda üksnes e-poes. Meie kaupluste formaat ei võimalda kallist põrandapinda suuremahulise koduelektroonika all hoida. Hüper- või supermarketisse tuleb klient esmajoones esmatarbekaupu ostma. Elektroonika ei ole nii kiiresti liikuv kaup,” rääkis Veski.

E-Selverisse seesuguse kaubavaliku laiendamine ja mitmekesistamine on tema sõnul aga igati loogiline, kuna e-kaubandus on Eesti inimeste seas üha populaarsem. Valiku suurendamise kõrval tegeleb Selver ka veebipoe piirkonna laiendamisega – praegu on firma kojutarne piirkonnas ligemale 700 000 inimest, millega firma teeninda poolt Eesti elanikkonnast

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.