Uudis

Prisma juht lubab Eestis vasturünnakule asuda: meil nappis varem agressiivsust

Foto: Tairo Lutter/PM/Scanpix

Soome leht Kauppalehti kirjutab, et Prisma emafirma SOK on lõpuks otsustanud Eesti turul agressiivselt laienema hakata, millega lükatakse ümber aastatepikkused kahtlused, justkui Prisma hakkaks Eestis pille kotte panema.

Leht kirjutab, et peaaegu keegi SOKi juhtkonnast pole seni Prisma käekäiguga Eestis rahul olnud, kuna turuosa aina kahaneb. Prisma on seni olnud Eestis äraootaval positsioonil: kas emafirma otsustab lahkuda turult täielikult või hakatakse hoopis agressiivselt turuosa kasvatama?

Viimaste andmete kohaselt oli Prisma käes vaid 6,6 protsenti turust, millega platseerub jaekett teiste seas alles viiendaks. Nüüd on Prismal plaan kasvatada turuosa vähemalt 10 protsendi peale, kuid lõpp-eesmärk on saada turuliidriks.

Prisma Peremarket AS tegevjuht Jussi Nummelin rääkis väljaandele, et Prisma plaanib Eestis avada 10 uut supermarketit. Poodide avamisse investeeritakse 20 miljonit eurot.

“Prisma pole seni olnud Eesti turul agressiivne, aga see muutub,” lubas Nummelin. “Me oleme otsustanud, et meil on Eestis võimalik kasvada.”

Nummelin märkis, et konkurents on Eestis ja eriti Tallinnas väga tihe, kuid Prisma loodab kliente võita laia kaubavaliku, boonuspunktide süsteemi ja teistest odavamate hindadega. “Ma ei vaideks vastu, kui keegi ütleks, et tegu on play-off mängudega,” ütles Nummelin konkurentsi kohta.

Esimene uus Prisma supermarket avatakse Tallinna vanalinnas, pood peaks tulema ka Tallinnas uude Porto Franco keskusesse ja värskenduskuuri saab Rocca al Mare Prisma. Teiste uute poodide asukohtasi veel jaekett välja öelnud pole.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.