Prisma langetab samuti esmaspäevast alkoholi hinda

Sikupilli Prisma pood.Foto: Scanpix

Prisma langetab samuti aktsiisilangetusest tulenevalt 1. juulist kange ja lahja alkoholi hindu.

Prisma sortimendidirektor Kaimo Niitaru sõnul langetab ettevõte hindu sõltumata kõrgema hinnaga sisseostetud laojääkide olemasolust. Tema sõnul langevad hinnad pea pooltel Prisma sortimendis olevatel toodetel, mida aktsiisimuudatus puudutab.

“Langetame hindu üle 300-l eelkõige kohalike tootjate nagu A. Le Coq, Saku ja Liviko tootel vastavalt aktsiisimuudatusele. Sellest tulenevalt langeb näiteks õllehind keskmiselt 0,14 eurot ja kange alkoholi hind 1,5 eurot,” liasas Niitaru.

Järgmised müügihinna muudatused sõltuvad Prisma teatel sellest, millal uued sisseostuhinnad tootjatel ja tarnijatel Prismale kehtima hakkavad ja kui kiiresti suudetakse laos olevad kogused ära realiseerida.

Ettevõte palub valitsuselt ka maksurahu, mis kindlustaks stabiilsemad hinnad ja võtaks ära vajaduse kaupu enne planeeritud aktsiisitõuse varuma hakata.

Prisma Peremarketi kommunikatsioonijuht Piret Lankots lisas, et ettevõte soovitab siiski tarbida alkoholi mõistlikult ning Prisma lojaalsusprogrammiga ei saa alkoholi ostude eest boonuseid koguda ega ka kasutada.

Jaekett Maxima teatas reedel, et langetab 1. juulist ehk uuest nädalast kõikides oma poodides viina, siidri ja õlle hinda kuni poolteist eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.