Uudis

Prisma müüb “kõlblik kuni” tähtajani jõudvat toitu nüüd üle poole odavamalt

Foto: Scanpix/Postimees/Tairo Lutter.

Prisma müüb nüüdsest kõlblik kuni tähtajani jõudva kauba 60% allahindlusega, aga seda ainult sama päeva õhtul kella 20:00st alates.

Kui toiduaine on näiteks märgitud kehtivuskuupäevaga 9. mai, on see samal päeval kella 20:00ni 30% allahindlusega. Alates kella 20:00st suureneb allahindlus 60 protsendini.

Eesmärk on toiduraiskamise vähendamine

Prisma Peremarket AS arendusjuhi Inga Giliaseviciute sõnul on lisasoodustuste eesmärk toiduraiskamise vähendamine. Nimelt on kauplused seadusega kohustatud säilivusaja lõpuni jõudnud toidukaubad lihtsalt ära viskama, kuigi need kaubad võivad olla ideaalselt säilinud.

Giliaseviciute sõnul on täiendavat allahindlust nädala jooksul testitud ning tagasiside on olnud väga positiivne. “Inimesed mõistavad üha enam, et toodet samal päeval tarbides ei ole vahet, kas selle “kõlblik kuni” tähtpäev on täna või nädala pärast, sest kvaliteet on võrdselt hea.”

Prisma jätkab koostööd ka Toidupangaga – toidukaup, mille parim enne kuupäev läheneb, annetatakse endiselt heategevusorganisatsioonile.

„Annetame Toidupangale jätkuvalt ka tooteid, mille kõlblik kuni tähtpäev on lähenemas. Neil puhkudel peab tagama, et tooted jõuaks inimesteni sama päeva jooksul, sest realiseerimisaja ületanud toitu ei luba seadus ära anda ka tasuta,“ märkis Giliaseviciute.

„Näiteks valmistoidu ja värske kauba osakonnas on väga lühikese säilivusajaga tooted, mis tänu oluliselt soodsamale hinnale leiavad loodetavasti nüüd tarbija.“

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.