Uudis

Prisma sisenes üle pika aja jõuliselt elektroonikaärisse. Mis tuleb müüki ja millised on hinnad?

Prisma asus suurelektroonikat müüma.Geenius

Rocca al Mare Prismas on kohe-kohe läbi saamas uuenduskuur ja see tähendab, et müüki on tulnud ka suurem koduelektroonika: telerid, ahjud, pliidid, kuivatid, nõudepesumasinad, külmkapid, ja lisaks suuremale kaubale ka näiteks telefonid. Viimati müüdi suuremat elektroonikat Prismas ligi 15 aastat tagasi.

Prisma sortimendidirektori Kaimo Niitaru sõnul võetakse selle sammuga eeskuju Soome Prismast, kus on suurem koduelektroonika juba müügis. Lisaks viidi läbi Rocca al Mare Prismas fookusgrupi uuring, et selgitada välja, mida kliendid värskenduse saanud poodi tahavad.

Rahageeniuse kiire ülevaade näitab, et vähemalt telefonihindade poolest paigutub Prisma teiste kauplustega võrreldes kuskile keskele. Näiteks Huawei P30 Lite telefon maksab Prismas 299 eurot, kallimates elektroonikapoodides on see 50 eurot kallim, kuid leidub ka poode, kust saab selle 50 eurot odavamalt. Sama kehtib ka näiteks Huawei P20 ja P Smart telefonide kohta. Tuntumatest brändidest on Prismas praegu müügil Huawei, Honor ja Nokia telefonid, kuid ka see osa saab Niitaru sõnul tulevikus täiendust.

“Me tahame pakkuda konkurentsivõimelisi hindu, aga meie eesmärk ei ole alustada hinnasõda,” ütles Niitaru. Ta lisas, et konkurentide hindu jälgitakse jooksvalt ja vastavalt sellele on võimalik ka hindu kohendada.

Niitaru sõnul mängib elektroonikapoodide ees nende kasuks see, et Prismast saab kõik vajaliku ühest poest kätte. “Lisaks ka veel meie boonusprogramm, mille abil saab klient teatud summa tagasi,” mainis ta.

Tõsi, kes elektroonikat Prismast osta kavatseb ja kes muidu ka seal ostleb, sellele tuleb boonussüsteem kasuks küll. Prisma kasutab oma poes astmelist boonusprogrammi, mille kõrgeim soodustus (5%) rakendub siis, kui ostad kuus 500 euro eest kaupa. Elektroonikat ostes on seda taset üsna lihtne saavutada.

Mis puudutab kauba ostmist ja transportimist, siis saab klient kohapealt kohe kauba välja valida ja selle eest tasuda ning koju viia. Poodi tuleb ka toetav müügipersonal ja drive-in ala, kust kauba kätte saab.

Kuigi praegu veel e-Prismast elektroonikat tellida ei saa, on plaanis selline võimalus luua. “Töö selle nimel käib, me tahame seda kindlasti teha,” ütles Niitaru.

Pikemaajalised Prisma külastajad mäletavad veel ligi 15 aasta taguseid aegu, kui seal telerid ja muu säärane müügis oli. Toona otsustati aga need lettidelt korjata. Niitaru sõnul otsustas Prisma siis, et kõikides poodides saab olema sarnane kaubavalik. Seetõttu pidi ka Rocca al Mare Prisma oma kaubavalikut koomale tõmbama.

Nüüd tehakse aga asja jällegi vastupidi: Rocca al Mare Prisma laiendustööd saavad täielikult valmis novembri lõpuks ja kokku tuleb kauplusesse juurde 2500 ruutmeetrit müügipinda.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.