Uudis

Puidufirmale ühisrahastusega raha andnud tuhandete inimeste investeering on ohus

Baltic Foresti viimatine rahakaasamine.kuvatõmmis / crowdestate.eu

Puidufirma Baltic Forest on võtnud korduvalt Crowdestate’ist laenu, praegugi on kolm pakkumist aktiivsed. Sel nädalal esitas firma aga kohtusse saneerimisavalduse, mis investoritele head ei tähenda.

Kokku on Baltic Forest ühisrahastajatelt laenu võtnud lausa kümnel korral, kusjuures tihti on investorite huvi olnud nii suur, et kampaania algset rahastusmahtu on hiljem suurendatud.

Viimatise, kümnenda kampaania investeerimisperiood algas juulis ning investeeringu tähtaeg pidanuks olema 2021. aasta juuni lõpus. Veel on tagasi maksmata ka kaheksas ja üheksas voor.

Äripäev kirjutab, et praegu on Baltic Forestil kolm aktiivset laenu summas 4,06 miljonit, põhiosa pole tagasi makstud, ent intresse on tasutud kokku veidi üle 150 000 euro.

Nüüd on puidufirma aga majanduslikes raskustes ning Crowdestate’i teatel on kohtusse esitatud saneerimiskava. Kuni selle kinnitamiseni on portaal peatanud Baltic Foresti laenulepingutega järelturul tehingute tegemise.

Saneerimismenetluse eesmärk ei ole Crowdestate’i teatel võlausaldajate nõuete vähendamine, vaid firma plaanib jätkata aktiivset äri, et kõik tekkinud kohustused katta.

Siiski on firma pidanud vajalikuks uuendada tagasimaksegraafikuid – kõikide Baltic Foresti laenulepingute intressimaksed saavad olema peatatud kuni tuleva aasta juuni lõpuni. Seejärel plaanib Baltic Forest alates juulist taastada pooleks aastaks tavapärased maksed ning seejärel kahekordistada intressimaksed, et poole aastaga saaks intressivõlg kaetud.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.