Uudis

Raha sai otsa: enam pole mõtet veevärgi ja kanalisatsiooni ehitamiseks toetust küsida

Toetusraha kadus nagu kraanivesi äravooluauku.Foto: Shutterstock

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) võtab eraisikute taotlusi veevärgi ja kanalisatsiooni ehitamiseks ametlikult vastu küll 20. aprillini, kuid viimastel päevadel on taotlusi hüppeliselt juurde tulnud ja kõigile raha ei jätku.

KIKi veemajanduse valdkonnajuhi Tõnn Tuvikese sõnul on juba praeguseks taotlusi rohkem kui eelarves raha ja väga väga suure tõenäosusega edaspidi esitatavaid taotlusi ei rahuldata.

„Ainuüksi kolme viimase päevaga tuli rohkem taotlusi kui varem kuu aja jooksul,“ nentis Tuvike, kelle sõnul võib KIK lisaraha leida teiste projektide arvelt või neid edasi lükates, aga sellestki ei piisa kõikide taotluste rahuldamiseks.

„Reaalsus on see, et paraku pole enam mõtet meile taotlust esitada, kuna ootejärjekord on juba piisavalt pikk,“ tõdes Tuvike.

Toetuse eesmärk on tagada inimestele kvaliteedinõuetele vastava joogivee kättesaadavus ning reovee nõuetekohane kokkukogumine ja puhastamine. Toetust said taotleda füüsilised isikud elamu ühendamiseks ühisveevärgi ja/või -kanalisatsiooniga või kogumismahuti rajamiseks või ümberehitamiseks ning alla 2000 tarbijaga reoveekogumisalal ka elamule omapuhasti rajamiseks või ümberehitamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.