Uudis

Rahageeniuse soovitused: kuidas ostukeskustes edukalt pealetükkivaid müügimehi vältida?

Kaubanduskeskuses. Foto on illustratiivne.Postimees/Scanpix

Meil kõigil on igasugu interneti- ja pensionipakkujate vältimiseks erinevaid viise. On neid, kes ütlevad niisama “ei” ja on neid, kes lähenevad asjale pisut värvikamalt. On ka neid, kes avastavad ennast pidevalt müügimeestele õnge minemast ja siis peavad nendega mitu minutit juttu peavad rääkima, et mitte ebaviisakas tunduda.

Tõepoolest, kaubanduskeskustes müügimeeste vahel laveerimine on päris raske ja seetõttu otsustasime Rahageeniuses toimetuse peale kokku koguda erinevad müügimeeste vältimise nipid, mis toimivad ja nipid, millest pole (enam) absoluutselt kasu.

Nipid, mis ei toimi

Kõigepealt aegunud trikkidest, mis enam ei tööta.

Kindlasti ei tööta enam vana hea “ma olen juba teie klient” nipp. Müügimeestele on see trikk tuttav ja nad kutsuvad sind oma paketti üle vaatama. Võib järgneda väga piinlik olukord.

Samuti ei ole mõistlik öelda pankadele, et sul on juba telepakett ja internetipakkujale, et pensionisammas juba olemas. Võid arvata, et müügimehed ei viitsi rumalustega tegeleda, aga tegelikult oled siis ju potentsiaalne uus klient, kes endale meelitada.

Ka “nina telefonis” trikk paistab müügimeestele juba selge olevat. See, et sa kiivalt müügimeestest mööda kõndides telefoniekraani vaatad, pole enam neile takistuseks, et sulle läheneda. Muidugi, võid ka siis lihtsalt mööda kõndida.

Nipid, mis toimivad

Kõige parem nipp on mõistagi öelda lihtsalt “ei, aitäh” ja edasi kõndida. Mida müügimees teha saab? Kui tuima näoga edasi kõnnid ja järelehõigetest ennast häirida ei lase, siis oledki mõne piinliku sekundi pärast prii. See nipp jõuab aga järjekindlust.

Kui “nina telefonis” ei tööta, siis tasub proovida telefoniga “rääkimist”. Üldiselt keegi toru otsas olevat inimest küll segama ei hakka.

Kolmas variant, mis vahel töötab: ütle, et oled alaealine ja ei saa oma ema-isa eest netiasju ajada. See töötab ainult siis, kui näed päriselt ka noor välja.

Võid proovida ka elukaaslase või sõbra müügimeeste ette lükkamist. Ise saad rahuliku südamega edasi kõndida, kuid on oht vallaliseks jääda.

Üks hea nipp on ka välismaalast mängida. Mis kasu on müügimehel inimesest, kellele pole võimalik internetipakkumist Eestisse vormistadagi?

Müügimeestele võib läheneda ka sellise taktikaga, et nad tahavad ise sinust lahti saada. Siinkohal töötab näiteks pensionifondi pakkujatelt ettemaksu küsimine. Kuna pangas pensioni hoidmine on neile valitsemistasude pärast ilmselgelt kasumlik teenus, siis nõua näiteks müügimehelt 1000-eurost ettemaksu. Ilmselt pole keegi sellega nõus.

Jäta aga meelde, et müügimees on ka inimene. Igasugu nõmedusi ja roppusi öelda ei tasu. Jäägem viisakateks!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.