Rahanduskomisjonis arutatakse täna energia varustuskindlust nii kodutarbijatele kui ka ettevõtjatele

Arutlusele tuleb energia varustatus.Foto: Scanpix

Tänasel kell 14.00 algaval rahanduskomisjoni istungil arutatakse energia varustuskindlust seoses eesoleva kütteperioodiga.

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk ütles, et komisjon soovib saada ülevaadet elektri- ja gaasi varustuskindlusest seoses ees ootava kütteperioodiga. Ühe olulise teemana on päevakorras LNG terminali rajamine.

Koka sõnul lepiti koalitsioonikõnelustel kokku, et Eestisse rajatakse LNG vastuvõtuvõimekus käesoleva aasta sügiseks. „Tänase komisjoni istungi eesmärgiks on saada selgus terminali rajamise ja gaasivarude osas. Talv on tulekul ja seetõttu peame tagama mõistliku hinnaga gaasivarustuskindluse nii kodutarbijatele kui ka meie ettevõtjatele.

75 protsendi toiduainetööstuse ja 58 protsendi rasketööstuse ettevõtetes sõltub töö jätkamine maagaasi olemasolust. Ainuüksi oma kodu kütmiseks, vee soojendamiseks ning toidu valmistamiseks kasutab Eestis maagaasi üle 100 000 tarbimiskoha,“ selgitas Kokk olukorda.

Ta lisas, et Paldiski LNG terminal koosneb kolmest osast – sadamast, Eleringi poolt rajatavast toruühendusest Balticconnectoriga ja laevast. Alexela ja Infortar vastutavad kai ja sadamarajatiste eest.

Kevadel leppisid Eesti ja Soome valitsused kokku, et laev tuleb sinna, kus esimesena terminal valmis saab. Komisjoni istungist võtavad osa Eleringi, Eesti Gaasi, Infortari ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.