Uudis

Ratas kinnitab: politseinike, päästjate ja õpetajate palka tõsta pole võimalik

Jüri Ratas jätab raha pensionifondi alles.Foto: Scanpix

Kui nii politsei- ja piirivalveamet kui ka päästeamet on kinnitanud, et kaadrivoolavuse vältimiseks on jätkuvalt vajalik tõsta palka, siis peaminister Jüri Ratas kinnitas kolmapäeval riigikogu infotunnis, et palgatõusuks praegu raha pole.

“Politsei, päästeametnikud, sotsiaalhoolekandes töötavad inimesed, kindlasti õpetajad, kõrgharidusega kultuuritöötajad – nende palka oleme me püüdnud jõudu mööda viimastel aastatel tõsta. Järgneval aastal tänase riigi eelarvestrateegia kohaselt me ei näe ette palgatõususid,” oli Ratas otsekohene.

“See ei ole hetkel riigile võimalik, aga ma ei näe ka võimalust, et me nendes valdkondades läheme palkasid kärpima,” lisas Ratas.

Mai keskel näitas siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna vastsele siseministrile Mart Helmele slaidiesitlust kõigest, mida päästeamet ja politsei järgmisest eelarvest juurde vajaks, kokku tuleks võrrelde tänavusega lisaks leida 143 miljonit eurot.

Päästjad ja politseinikud vajavad palgatõusu, et pidurdada nende ametit lahkumist. Siseministeeriumi haldusalas töötab teiste ministeeriumitega võrreldes enim inimesi, seega on palgatõus ka väga kallis soov, kuid ministeerium peab seda soovi ülekaalukalt kõige tähtsamaks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.