Uudis

Reisifirma Thomas Cook läks järsku pankrotti, 600 000 inimest ei pääse koju

Thomas Cooki lennuk eelmisel nädalal Londoni Gatwicki lennujaamas. Enam firma ei lenda.Foto: Scanpix

Maailma vanim reisikorraldaja, Suurbritannia reisifirma Thomas Cook kuulutas esmaspäeval oma kodulehel välja pankroti.

Lennud peatati viivitamatult, mis tähendab, et 600 000 reisijat, sealhulgas 150 000 britti, jäid sihtkohta maha. Nii käivitab Suurbritannia valitsus ajaloo suurima rahuaegse elanike kojutoimetamise operatsiooni, vahendas Business Insider.

178-aastase ajalooga reisifirmal on ka rida tütarfirmasid, nende seas Saksa ettevõte Condor ning Põhjalas tegutsev Thomas Cook Airlines Scandinavia.

Thomas Cook on näiteks ka Soomes tegutseva Tjäreborgi emafirma. Tjäreborg kinnitas pühapäeval oma netiküljel, et klientide reise kaitsevad reisipaketiseadus ja kindlustusregister.

“Võimaliku pankrotiolukorra puhul hoolitseme kindlasti selle eest, et kõik pääsevad reisilt koju,” kinnitas Tjäreborgi müügijuht Saana Ruonala uudisteagentuurile STT. Tjäreborgiga on praegu reisil ligikaudu 3400 soomlast.

Raha pole

Rahahädas Thomas Cookil õnnestus jõuda kokkuleppeni 900 miljoni naela suuruses abipaketis, poole summast oleks välja käinud Hiina ettevõte Fosun Tourism Group.

Laenuandjad nõudsid aga, et Briti firma leiaks kuskil veel 200 miljonit naela. Pühapäeval kohtus firma juhtkond Sky Newsi teatel Londoni advokaadibüroos enda suurima aktsionäri ja kreeditoridega ning selgus, et lisaraha saada ei õnnestu.

Thomas Cook ei ole suutnud krahhi vältimiseks erainvesteeringuid leida ja tal jääb loota vaid valitsuse ebatõenäolisele abile, märkis pühapäeval meedia.

Hea lugeja! Kui Thomas Cooki äkiline pankrot jättis ka sinu kodust kaugele või paiskas tulevased reisiplaanid segi, anna meile palun olukorrast teada aadressil geenius@geenius.ee.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.