Remondimehed avalikustavad: millise brändi külmikud lähevad kõige kiiremini katki?

Külmikud jäätmejaamas.Postimees/Scanpix

Ameerika kodumasinate hooldusega tegelev ettevõte Puls on valmis teinud 32-leheküljelise raporti, kus on kokku kogutud andmed erinevate kodumasinate töökindluse kohta. Pulsil on kokku 5000 tehnikut üle riigi ja neilt küsiti muuhulgas, mida nad arvavad erinevatest külmikubrändidest ja millised neist on kõige töökindlamad (ja millised mitte).

Kõige töökindlamaid külmikuid teevad tehnikute sõnul Whirlpool, keda soovitas üle 35% tehnikutest. Väidetavalt on Whirlpooli trumbiks nende masinate lihtsus: mida vähem kodumasinal erinevaid funktsioone on, seda väiksema tõenäosusega läheb see ka katki.

Raportis seisab, et teistel külmikutootjatel on kombeks lisada oma masinatele erinevaid funktsioone, mis suurendavad ka tõenäosust, et nendel tekib mingisugune probleem.

KitchenAidi külmikud platseerusid tehnikute soovituste arvu järgi teiseks, Samsungi külmkapid kolmandaks, neid soovitasid vastavalt 14% ja 12% tehnikutest. GE külmikud said 11% tehnikute heakskiidu.

Tabeli lõppu jäävad LG (9%), Maytag (7%) ja Bosch (5%).

Ära tasub märkimist ka see, et raporti järgi on külmikute parandamine teiste kodumasinatega võrreldes kõige kallim. Keskmiselt läheb ühe külmiku parandamiseks 350 dollarit (317 eurot).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.