Uudis

Riia külje alla tuleb juba teine ja veel massiivsem outlet-ostuküla, projekti eesotsas Eesti firma

Riia teise ostuküla kontseptsioon.Riga Outlet Village

Eelmisel kuul tehti avalikuks plaanid, et Riia lähistele kerkib 70 brändikauplusega outlet-küla Via Jurmala Outlet Village. Mis aga siiani avalikkusele teadmata oli: neile tuleb ka  tugevat konkurentsi.

Riiast pisut ida poole kerkib nimelt outlet-küla nimega Outlet Village Riga, mis on plaanide kohaselt Via Jurmalast veel grandioossem ja kaupluste arv peaks tulema lõppkokkuvõttes suurem. Ning üllataval kombel on idee algatajaks Eesti firma.

Projekti veab Reinvest24 OÜ, mis tegeleb siinsel turul kinnisvara ühisrahastamisega. Firma tegevjuht Tanel Orro rääkis Rahageeniusele, et idee ehitada Riia külje alla ostuküla tekkis sellest, et Baltimaade rahvas käib siiani tegemas oste Itaalia ja Saksamaa outlet’ides. “Miks mitte siin kohapeal anda selline võimalus?” ütles ta.

Ent miks valiti asukohaks just Läti, mitte Eesti? “Läti on Baltikumi keskpunkt, seal on rahvast rohkem ja brändikaupu hinnatakse kõrgemalt, seega jõuab sinna ka rohkem kliente. Asukoht on valitud Riia ringtee ääres, kogu transiitliiklus käib sealt läbi, päevas sõidab sealt läbi üle 18 000 auto,” vastas Orro.

Orro sõnul saab Outlet Village Riga konkurendi ees selge eelise. “Meil on parem asukoht, suurte kogemustega operaator ja sinna tulevad kuulsamad brändipoed,” ütles ta. Mis brändipoed täpsemalt, Orro veel ei avalikustanud.

Ehitus hakkab varsti pihta

Riga Outlet Village läheb Orro sõnul maksma 32 miljonit eurot, raha tuleb erainvestoritelt ja projekti hilisemas etapis pakutakse võimalust ka ühisrahastuse kaudu finantseerimist.

Kokku tuleb Riga Outlet Village keskusesse 120 brändikauplust, ehitus algab järgmisel aastal ja esimene ehitusfaas 10 000 ruutmeetri kaubanduspinnaga valmib 2022. aastaks. 2024. aastaks on plaanis keskus laiendada 20 000-25 000 ruutmeetrini ning võimaluse korral ehitatakse küla pärast seda veel suuremaks. Võrdluseks, et Via Jurmala kaubanduspinna kogumaht saab olema 21 500 ruutmeetrit.

Kui Via Jurmala kerkib Riiast 15 kilomeetrit läände, siis Riga Outlet Village tuleb Riiast 18km kaugusele ida poole. Tallinnast on sinna sõita üle 300km.

Outlet-kauplused erinevad tavakauplustest oma suurte soodushindadega. Tavaliselt müüakse seal bränditooteid, mis on allahindlusega kuni 70 protsenti.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.