Uudis

Riigikantselei: eelmisel aastal ametist lahkunud minister Aab poleks pidanud hüvitist saama

Täiendatud: Aab lubab raha tagasi maksta

Riigihalduse minister Jaak Aab.Foto: Madis Sinivee/Postimees Grupp / Scanpix

Delfi kirjutab, et Riigikantselei õigusmeeskonna hinnangul ei näe seadus ette hüvitise maksmist ministri tagasiastumisel omal soovil. Sel põhjusel jäi hüvitisest ilma teisipäeval lahkunud Marti Kuusik. Küll aga sai eelmisel suvel hüvitise kätte riigihalduse minister Jaak Aab.

Täna päeval ütles Aab Delfile, et on otsustanud toetuse tagasi maksta.

“Kui riigikantselei tõlgendab seda teisti, et ei peaks olema. Mina selle tõlgendusega vaidlema ei hakka,” lausus Aab. Ta lisas, et suhtles juba ka rahandusministeeriumi kantsleriga ning on otsustanud raha tagastada.

“Ministrile maksab töötasu ministeerium ja formaalselt on hüvitise väljamaksmise otsus ministeeriumi otsus. Riigikantselei hinnangul ei näe vabariigi valitsuse seadus ette hüvitise maksmist ministri tagasiastumisel omal soovil. Sellise hinnangu andis Marti Kuusiku juhtumi puhul riigikantselei ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile,” ütles Delfile Riigikantselei valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver.

Seadus ei näe ette

Vabariigi Valitsuse seadus näeb ette, et minister saab hüvitist, kui lahkumine toimub “peaministri ettepanekul.” Nii Jaak Aab kui Marti Kuusik lahkusid aga omal soovil – seesama seadus sõnastab selle “tema tagasiastumisel.” Niisiis on tegu erinevate kategooriatega.

2018. aasta juunis riigihalduse ministri kohalt lahkunud Jaak Aab sai 27 312 eurot hüvitist.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.