Uudis

Riik arvutab eksklikud maksuteated ümber, võimalik, et pead juurde maksma

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Eile tuli välja, et vigade tõttu süsteemides on maksuamet välja saatnud terve rea eksklikke maamaksuteateid inimestele, kes tegelikult seda tasuma ei peagi.

Teate sisuks oli, et vaja on tasuda tavapärasest rohkem maamaksu – ei arvestatud kodualuse maa maksusoodustust. Ekskliku teate tõid tehnilised probleemid registriga suhtlemisel.

“Saadame inimestele, kes said vale maamaksuteate, lähinädalatel personaalse teavituse, tühistame ebaõige teate ning saadame uue ja korrektse,” lubas maksuamet täna sotsiaalmeedias.

Maksma ei tasu tõtata

Maamaksu tasumise tähtaeg on 31. märtsil, seega ei soovita maksu- ja tolliamet hetkel maamaksu tasumisega kiirustada, kui on kahtlus, et oled saanud valede andmetega teate.

Kui oled juba jõudnud maamaksu tasuda, siis enammakstud summa läheb esialgu ettemaksukontole ja seda on võimalik tagasi küsida pärast seda, kui korrektne maamaksuteade on esitatud ning selle pealt tasaarveldus tehtud.

Maksuamet hoiatab aga, et võib ka juhtuda, et uue arvestuse järgi tuleb juurde maksta – kui sulle on ekslikult kodualuse maa maksusoodustust kohaldatud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.