Uudis

Riik loodab, et üha rohkem AirBnB väljaüürijaid hakkab mugavalt tulu deklareerima

Airbnb korter USA-s. Foto on illustratiivne.Foto: Scanpix

Eelmisest aastast lihtsustas maksu- ja tolliamet (MTA) tulu deklareerimist enda elamispinna AirBnB kaudu välja üürijatele. Ehkki maksude maksmine tõusis juba siis märgatavalt, loodab riik sellelt aastalt veelgi suuremat kasvu.

Aastal 2017, kui maksude tasumine käis veel vana süsteemi järgi, deklareeriti AirBnB-st saadud tulu 138 korral 400 000 euro eest. 2018. aastal, kui jõustus uus süsteem, kasvas see aga hüppeliselt – tulu deklareeris 281 üürileendjat 708 807 euro mahus.

Info jõuab rohkemateni

“Kui võrrelda esimest koostöö aastat varasemaga, siis suurenes nii tuludeklareerijate arv kui ka deklareeritud summa poole võrra. Kindlasti ootame deklareerimise kasvu ka selle aasta põhjal,” ütles MTA pressiesindaja.

Ta lisas, et kuna eelmisel aastal oli teenus uus ja võib-olla ei jõudnud veel paljudeni, siis eeldab amet, et teadlikkus lihtsast ja mugavast võimalusest oma tulu nii deklareerida on jõudnud suurema hulga AirBnB üürileandjateni.

Eesti AirBnB üürileandjad saavad alates eelmise aasta detsembrist esitada ühe nupuvajutusega enda platvormi kaudu tulude andmed edastada MTA-le, misjärel lisatakse need tuludeklaratsioonile.

Maksu- ja tolliametini jõuab info AirBnB tulu deklareerimise kohta korra aastas füüsilise isiku tuludeklaratsiooni kaudu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.