Uudis

Rimi keskköögist listeeriat ei leitud, salatite tootmine jätkub tänasest

RimiFoto: Scanpix

Üle-eelmisel nädalal tuvastas Rimi rutiinse kontrolli käigus oma keskköögi salatiosakonna töölaualt listeeria leiu. Jaekett korjas reedel müügilt ettevaatusabinõuna kõik värsked salatid ning peatas salatite tootmise.

Laborist täna tulnud kordusproovide vastus listeeria olemasolu Rimi keskköögis ei näidanud ning nii jätkab Rimi tänasest värskete salatite tootmist, teatas poekett.

“Pärast keskköögi põhjalikku puhastust tegime esmalt tööpindade analüüsid kiirtestimisseadmega, mis näitas pühapäeva õhtuks, et listeeria leidu ei ole,” rääkis Rimi kvaliteedijuht Algis Murumaa. “Täna saabunud laboritulemused kinnitasid meile sama – keskköök on puhas ning salatite tootmine võib jätkuda.”

Uurimine jätkub

Murumaa rääkis, et endiselt pole teada, kuidas listeeria võis salatiosakonna töölauale sattuda. “Oleme välja selgitanud võimalikud kahtlusalused toorained, mida sellel laual töödeldi. Oleme saatnud laborisse nii kahtluse all olevad toorained aga ka meie oma tooted, mis nimetatud toorainet sisaldasid,” rääkis ta.

Analüüside vastuseid ootab Rimi selle nädala lõpuks. Ühtlasi vahetas poekett ettevaatusabinõuna välja hankijad, kellelt võis pärineda võimalik nakatunud tooraine ning on kõikidelt keskköögi hankijatelt küsinud täiendavat infot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.