Uudis

Rimi mängib mõttega korjata sigaretid müügilt. Poekett vastab, millal see päriselt teoks saab

Kunagi nägid sigaretiriiulid poes sellised välja.Foto: Scanpix

Kevade lõpus ütles Rimi Eesti juht Vaido Padumäe, et poekett võiks katsetada sigarettide müümise lõpetamist.

“Miks mitte katsetada ka sigarettide müügi lõpetamist toidukaupluses – teame, et tegemist on tootegrupiga, mille kasumimarginaal pole kõrge ning mis hävitab inimese tervist,“ märkis Vaido Padumäe.

“Me kardame liiga palju võtta vastu otsuseid, mis võivad kliente ära viia, kuid mulle tundub, et tegelikult me alahindame veidi inimeste keskkonnateadlikkust,” lisas Rimi juht.

Millal see siis päriselt teoks saab? Küsisime Rimilt järele.

Lühike vastus on see, et ilmselt mitte nii pea. Rimi kommunikatsioonijuht Katrin Batsi sõnul on sigaretimüügi lõpetamise suurimaks eelduseks turu valmisoleks selleks. “Ehk siis kuigi räägitakse, et eestlased suitsetavad palju vähem kui varem, siis müügid sama optimistlikus suunas ei lange,” ütles ta.

Batsi sõnul moodustab nende müük täna veel märkimisväärse osa käibest. “Sigaretimüügist loobumine võib oluliselt meie konkurentsivõimet vähendada,” ütles Bats.

Samas leidis Bats, et turg liigub siiski õiges suunas. “Oleme jätkuvalt seda meelt, et tervisliku elustiil saab üha populaarsemaks ning sigarettide kättesaadavuse tähtsus toidupoest väheneb iga aastaga,” sõnas ta.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.