Uudis

Rimi teeb ettevalmistusi: varsti saad lahtist toitu oma karpi

Foto: MabelAmber / Pixabay

Märtsis oled kõikidesse Rimidesse oodatud lahtist toitu ostma oma karbiga. Lisaks ei saa eestlaste plastilembuse murdmiseks sel kuul Kuressaare Rimides osta suuri kilekotte ning väikesed kilekotid on tasulised.

Vähem karpe, vähem reostust

Ettevõte on plastkarbiuputuse vähendamiseks pikalt ette valmistunud. „Räägitud on nii Veterinaar- ja Toiduameti kui ka Tarbijakaitsega. Ühtlasi on ettevalmistuse saanud meie müüjad,“ ütles Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats.

„Kui märtsikuu jooksul ei teki probleeme Rimi valmistoidu kvaliteediga ning ka kliendi tagasiside on positiivne, siis loodan, et keskkonnasäästliku mõtteviisiga kliendid saavad ka edaspidi käia toitu ostmas oma nõuga.“

Tahad kilekotti? Ei saa

Rimi kevadise looduskampaania käigus ei müüda sel aastal Kuressaare Rimides suuri kilekotte ning tasulised (viis senti tükist) on ka õhukesed nö puuviljaleti kilekotid.

“Kuna Saaremaal on varemgi mängitud mõttega, et miks ei võiks olla saar kilekotivaba, siis otsustasime Rimiga härjal sarvist haarata ning teha eksperimendi korras esimese sammu,” ütles Katrin Bats.

Hetkel on tegu veel katsetustega, aga nii see ei pruugi jääda. “Kui saarlased võtavad tasuliste kilekottide idee hästi vastu, siis usun, et lähitulevikus võivad Rimides tasulisteks muutuda kõik hügieeni eesmärgil seni tasuta antavad kilekotid. Kuressaare Rimides õhukestelt kilekottidelt kogunenud müügisumma annetame aga “Teeme ära!” ülemaailmse koristuspäeva jaoks,” ütles Bats.

Postkast jääb tühjaks

Looduskuul paberikulu vähendamiseks ei leia märtsi kolmel viimasel nädalal ükski Rimi klient oma postkastist ühtegi Rimi reklaampakkumist. Soodushindade huvilised leiavad need kauplustest ja digikanalitest.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.